Platí to i o druholigových hokejistech SHC Klatovy, kteří se připravují pod novou trenérskou dvojicí Michal Straka a Ivan Vlček od začátku května v Plzni.

Jedním z hráčů, kteří tréninky absolvují pravidelně, je Jakub Slavík. „V pondělí a ve středu trénujeme dvoufázově. Ráno máme posilovnu a odpoledne pohybový trénink, kde děláme různé cviky a přeběhy. V úterý nabíráme fyzičku na ovále, kde běháme. Ve čtvrtek máme na hodinu domluvené hokejbalové hřiště, kde hrajeme hokejbal, a v pátek hrajeme fotbal a děláme výběhy. Jako každá letní příprava je to docela zabíračka, ale dá se to vydržet. Je to ale potřeba, abychom byli na sezonu připravení,“ popsal letní přípravu klatovský hokejista.

„Suchá“ příprava klatovským hráčům skončí na konci června a po třítýdenním volnu půjdou na led 23. července. Následně absolvují sérii devíti přípravných zápasů. Nejatraktivnějším soupeřem v přípravě bude pro fanoušky opět extraligová Škoda Plzeň, která je partnerským klubem Klatov. Bronzový medailista uplynulé extraligové sezony se v Klatovech předvede už počtvrté. Novinkou budou pro rekonstruované klatovské kluziště zápasy s prvoligovými týmy Kadaně a Slavie Praha, se kterými se Klatovy v minulých přípravách střetávaly jen venku.

Pivní slavnosti v Klatovech
Na pivních slavnostech ochutnáte piva z více než 20 pivovarů

Přehled přátelských zápasů Klatov:

Kadaň – Klatovy (31. 7., 18.00), Klatovy – Sokolov (9. 8., 18.00), Klatovy – Slavia Praha (14. 8., 17.00), Klatovy – Kadaň (16. 8., 17.00), Klatovy – Škoda Plzeň (21. 8., 17.00), Klatovy – Landshut (26. 8., 17.00), Sokolov – Klatovy (28. 8., 18.00), Litoměřice – Klatovy (30. 8. nebo 2. 9., termín bude upřesněn), Klatovy – Hochstadt (9. 9., 18.00). Hraje se na ledě prvně uvedeného týmu.