Ze špatného úvodu, ve kterém během šesti minut dvakrát zbytečně inkasovali, se klatovští borci ještě vzpamatovali a na konci druhé třetiny dokonce vedli 4:3. Nakonec ale z ledové plochy odcházeli po porážce 4:8 se sklopenými hlavami.

Hokejisté druholigového SHC Klatovy (na archivním snímku hráči v bílých dresech) podlehli v 5. kole jižní skupiny IHC Králové Písek 4:8.Hokejisté druholigového SHC Klatovy (na archivním snímku hráči v bílých dresech) podlehli v 5. kole jižní skupiny IHC Králové Písek 4:8.Zdroj: IHC Králové Písek

„Opět se nám nepovedl začátek utkání, který byl z naší strany opravdu špatný a brzy jsme prohrávali 0:2. Do konce první třetiny se nám sice podařilo kontaktním gólem dostat zpátky do hry, ale celkově první třetina nebyla dobrá,“ uznal pro klubový web kouč klatovského týmu Michal Straka.

Zdroj: Youtube

Prostřední část hry už se mu ale líbila. „Ve druhé třetině jsme podle mě hráli dobrý hokej. Dodržovali jsme systém, který jsme si nastavili a měli jsme tlak. Je škoda, že poté, co jsme dali gól na 4:3, jsme hned během dalšího střídání inkasovali, a pak se ještě nechali vyloučit,“ litoval trenér klatovského SHC.

10. kolo FORTUNA divize A: SK Klatovy 1898 (červení) -  SK SENCO Doubravka (žlutí) 2:1 (1:0).
PODÍVEJTE SE: Série bez výhry prolomena. Dobře hrající Klatovy skolily Doubravku

A právě vyloučení Jakuba Sysla v čase 39:35 bylo pro další vývoj utkání klíčové. „Oni nám na začátku třetí třetiny dali v početní výhodě gól, a pak už to bylo pro nás hodně těžké. Poté jsme dostali šestou branku a bylo po zápase. My už neměli sílu na zvrat a domácí zaslouženě zvítězili,“ dodal Straka.

Šanci na reparát má však jeho mladý tým už ve středu 6. října, kdy od 18 hodin hostí v rámci 6. kola jižní skupiny druhé ligy HC Kobra Praha.

IHC Králové Písek - SHC Klatovy 8:4

Třetiny: 2:1, 2:3, 4:0. Branky a nahrávky: 4. Sýbek (Bednařík, Novák), 6. Šuhaj (Bednařík), 34. Matějček (Čížek), 39. Matějček (Matějka, Novák), 41. Matějček (Sýbek, Šuhaj), 50. Januška (Matějka, Turek), 51. Čížek (Matějka, Matějček), 56. Brož (Bílek) – 15. J. Roubal (D. Roubal), 34. J. Roubal (Sklenička, Uhlík), 35. Tulačka (Procházka, Eret), 38. J. Roubal (D. Roubal, Uhlík). Rozhodčí: Zeliska – Tuháček, Teršíp. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 240.

IHC Králové Písek: Kříž (41. D. Novák) – Dosek, Bílek, Turek, F. Novák – Čížek, Matějka, Karbulka, Šuhaj, Brož, Novotný, Januška, Sýbek, Matějček, Bednařík. Trenér: Karel Herr.
SHC Klatovy: Polívka (51. Brtník) – Houdek, Sklenička, Kovářík, Sysel, Jánský, Walter – Kolář, Fořt, J. Roubal, Tulačka, Eret, Uhlík, Kaiser, D. Roubal, Morawetz, Procházka, Beránek, Kolda. Trenér: Michal Straka.

Basketbalisté BK Klatovy (na archivním snímku hráči v bílých dresech).