Každá série jednou končí. Někdy dříve a někdy o něco později. A to je přesně případ hokejových Klatov, které po deseti výhrách v řadě (a patnácti zápasech celkem, ve kterých bodovaly) prohrály soutěžní utkání. Svěřenci trenéra Michala Straky hostili v sobotu ve šlágru 33. kola třetí nejvyšší domácí soutěže silné Vrchlabí, tým ze středové skupiny druhé ligy. A prohráli 2:5.

Za hosty nastoupila také jedna ze dvou zkušených posil. Jaroslav Hlinka se na západě Čech sice neprosadil, přesto mohl z klatovského zimního stadionu odjíždět maximálně spokojený. Přitom úvodní dvě třetiny byly velmi vyrovnané.

Po bezbrankové úvodní periodě udeřily jako první Klatovy. Konkrétně útočník Vojtěch Tulačka, který překonal Soukupa v brankovišti soupeře již po pětapadesáti vteřinách druhé části. Poté srovnal hostující Pilař, ale klatovskému týmu navrátil vedení Kristl.

Před závěrečnou sirénou se však do kabin šlo za stavu 2:2. Autorem vyrovnávající trefy byl Aleš Půlpán. Ve třetí třetině už góly padaly jen do jedné sítě. Pro smůlu téměř pěti stovek příznivců domácích však do klece klatovské brankářské jedničky Berana.

„Podle mého názoru se rozhodlo na konci druhé třetiny. Hráli jsme přesilovku pět na čtyři a byl tam na nás faul. Rozhodčí ho bohužel neodpískal, naopak náš prohřešek o chvíli později už ano. Po zápase se nám sudí sice omlouval, ale to nám už nebylo nic platné. Místo přesilovky pět na tři se hrálo čtyři na čtyři. Hosté pak srovnali a do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 2:2. V závěrečné části zápasu jsme dostali dva slepené góly, a pak už to bylo těžké dotahovat,“ hodnotil duel se soupeřem z Vrchlabí klatovský kouč Michal Straka.

SHC Klatovy - HC Stadion Vrchlabí 2:5

Třetiny: 0:0, 2:2, 0:3. Branky a nahrávky: 21. Tulačka (Houfek, Michel), 33. Kristl (Uhlík, Michel) – 24. Pilař, 35. A. Půlpán (Jirků, Urban), 47. Urban (A. Půlpán), 47. T. Půlpán (Mrňa), 60. A. Půlpán (Matějček, Bendík). Rozhodčí: Hornáček – Žídek, Hnát. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 450.

SHC Klatovy: Beran (Brtník) – Staněk, Slavík, Váchal, Houfek, Sysel – Kristl, Rubner, Markov, Matiášek, Michel, Tulačka, Josef Roubal, Uhlík, David Roubal, Vavřička. Trenéři: Michal Straka a Ivan Vlček.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček, Bendík, Moník, Jirků – Matějček, T. Půlpán, Hozák, A. Půlpán, Berger, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Hlinka. Trenéři: Petr Hlaváč a Václav Baďouček.