V něm se hrálo i derby Horažďovice – Sušice. To po vyrovnaném vývoji skončilo nakonec výhrou domácího HC Horažďovice po nájezdech, když rozhodující branku vsítil Lukáš Sosna.

Mistrovské body se pokoušel získat na zimním stadionu ve Strakonicích také další zástupce Klatovska – Start Luby. Ten zatím vedl tabulku přeboru, ale tentokrát nestačil na Katovice. Po dvou třetinách sice Luby ještě vedly 1:0 gólem nestárnoucího Karla Kašpara, ale ve třetí třetině čtyřikrát inkasovaly musely se smířit s první porážkou v soutěži.

Horažďovice – Sušice 4:5 SN

Derby mělo svoji kvalitu i tempo. Do zápasu vstoupili lépe domácí, měli více šancí, ale do vedení šla Sušice. Ve 14. minutě po akci Holý–Šmrha zakončoval gólem Šašek. Hosté trestali chyby domácí obrany i v úvodu druhé třetiny. Dvěma slepenými góly ve 26. minutě navýšili svoje vedení již na 3:0. Autory branek byli Košvanec a Broža. Až pak se domácí znovu zvedli, do další přestávky stačili vyrovnat a dostali se i do jednogólového vedení, když samostatný únik bezchybně zakončil mezi betony sušického brankáře Šrámek.

V úvodu třetí třetiny ale dokázala Sušice znovu srovnat (trefil se Holý) a začínalo se znovu. Jenže hokeje moc k vidění nebylo, hráči obou týmů se zaměřili více na vyřizování účtů než na hokej a hrubých zákroků přibývalo. Rozhodčí však téměř nic neodpískal, zápas dospěl k remíze a k závěrečným nájezdům. V nich kralovali oba brankáři, jediný gól dokázal vstřelit jen sušický Lukáš Sosna

Třetiny: 0:1, 4:2, 0:1. Branky: Sosna, Papež 2, Šrámek – Šašek, Košvanec, Broža, Holý. Rozhodčí: Řehoř, Kříž, Mašek. Vyloučení: 5:5.

Katovice – Luby 4:1

Zápas začaly oba týmy velmi opatrně, a tak šancí na gól bylo v první třetině minimálně. Za zmínku stojí pouze bitka lubského Brouska s jedním hráčem Katovic, po které oba hráči putovali předčasně do šaten. Luby od té doby hrály prakticky jen na dvě pětky a sil ubývalo.

Ve druhé třetině přibylo vzruchu před oběma brankami i vyloučených. Luby dostal do vedení nestárnoucí střelec Karel Kašpar, který se prosadil pohotovou střelou z mezikruží. Do konce třetiny pak měly více ze hry i více šancí Katovice, srovnat se jim však nepodařilo.

Závěrečná třetina začala velkou šancí lubského Radka Pikharta, ale jeho samostatný nájezd na domácího gólmana zůstal nevyužitý. Startu viditelně docházel dech, domácí naopak zvyšovali tempo a začali střílet i branky. Tu poslední na – 4:1 – dával katovický Krůček v posledních vteřinách utkání.

Třetiny: 0:0, 0:1, 4:0. Branka Lub: Kašpar Karel (R. Pikhart, Malát)

V dalším kole se 2. listopadu utkají na zimním stadionu ve Strakonicích Luby s HC Radomyšl a utkání Sušice – Katovice se odehraje na zimním stadionu v Sušici v neděli 3. listopadu od 16 hodin.