Vítězný gól vstřelil na začátku třetí třetiny Jan Eberle.

První třetina sice nepřinesla žádnou branku, ale nabídla velice pohledný a ofenzivní hokej. Více šancí si vypracovali domácí Mountfield, ale Frodla nepřekonali Radovan Pavlík, Filip Pavlík, Vincour, Kukumberg ani Graňák. Hradecký Maxwell musel řešit také několik nepříjemných situací, ale také si s nimi poradil. Hradec vyhrál na střely 10:4.

Na začátku druhé třetiny znovu neuspěl Radovan Pavlík. V polovině utkání měla Plzeň dvě obrovské šance. První zlikvidoval Nedomlel svým tělem a poté se blýskl Maxwell.

Ve 34. minutě se Škodovka gólově už prosadila. Plzeň hrála přesilovku, kterou po několika vteřinách využil obránce Allen, který dostal od Kracíka přihrávku zpoza brány a bez problému otevřel skóre zápasu – 0:1.

Tempo hry oproti první části nepatrně opadlo, ale i tak měli Východočeši šance na srovnání skóre. Jenže Frodl předváděl skvělý výkon, hlavně po střelách Cibulskise a Smoleňáka z mezikruží. Čtyři minuty před koncem prostřední třetiny Maxwell zmařil Gulašovu dělovku z pravé strany.

Házenkářky DHC Plzeň prohrály i v Prešově

Druhou třetinu vyhrála Plzeň nejen na góly, ale i na střely 10:8.

Mountfield srovnal ve 42. minutě, kdy osamocený Cibulskis prostřelil Frodla – 1:1.

Vzápětí však Plzeň opět vedla. Dva obránci Hradce prohráli souboj u mantinelu, puku se zmocnil Kodýtek, mezi kruhy zůstal volný Eberle, jehož nepovedená rána po ledě proklouzala až za záda Maxwella – 1:2. Plzeňský forvard tak oslavil svůj 500. extraligový zápas gólem.

Přesně v polovině třetí třetiny nevyzrál na Frodla Zámorský.

Hradec se tlačil za vyrovnávací brankou, ale defenziva hostů držela výborně. Ve třetí třetině Hradec přestřílel Plzeň 10:2. Jednadvacet vteřin před koncem zápasu hráli domácí power-play, ale bez kýženého gólu. Škodovka si tak připsala klíčové tři body ze hřiště svého tabulkového pronásledovatele.

V neděli od 16.30 hodin plzeňská Škoda hostí Třinec, který se díky výhře 4:2 v Pardubicích posunul na třetí místo tabulky.