Hostitelé Klatovanů zaspali začátek zápasu, čehož tým z Pošumaví dokonale využil a výborně rozehranou partii si už nenechal vzít.


Skóre zápasu otevřel při přesilovce už v 5. minutě hry klatovský Holý, který objel domácího gólmana Zikmunda a zakončil do prázdné klece. Klatované svůj náskok zvýšili hned o tři minuty později, Hobl přihrál Klausovi mezi kruhy a ten se nemýlil. Domácím se nedařily přihrávky ani střelba. Puky odskakovaly z hole, naopak hosté své šance dokázali proměnit. Ve 12. minutě zvýšili už na rozdíl tří branek zásluhou Kepla. A když ani domácí Šnajdr na konci prvního dějství zblízka nevyzrál na hostujícího gólmana Ježe, šli Klatované do kabin k první přestávce se slibným tříbrankovým náskokem.
Do druhé třetiny utkání vstoupili lépe domácí, ale když nedokázali využít několika početních výhod, Klatovy opět trestaly. Ve 25. minutě, když si na trestných lavicích odpykával menší trest hráč domácích i hostů, byl přesný Holub. Ten vyhnal z děčínské klece Zikmunda, kterého vystřídal Zámostný. Toho v polovině utkání prověřil klatovský Polák, ale domácí gólman puk ukryl v lapačce. Do šance se dostal i domácí Luka, vypálil z úhlu, ale ani jeho projektil v brance neskončil. Až ve 36. minutě se podařilo domácím snížit při přesilovce Postlem.


Do třetí třetiny utkání nastoupili Děčínští s odhodláním zvrátit nepříznivý stav zápasu. Ve 43. minutě využili další přesilovky, Mizera propálil vše, co mu stálo v cestě. Od této chvíle měl Děčín mírnou herní převahu a ve 49. minutě snížil Stezkou na rozdíl jediné branky. Hosté si vyžádali oddechový čas, ale i pak vyrovnání bylo na spadnutí, domácí se hnali do útoku a to vyústilo dalším faulem hostí. V 51. minutě se hráčům Děčína naskytla obrovská šance, ale paradoxně přesilová hra Děčínských pomohla Klatovům, když ve vlastním obranném pásmu vypíchl puk Kepl a společně s Hoblem se řítili dva na jednoho. Kepl posunul puk Hoblovi, jenž nadvakrát prostřelil Zámostného.


Třetiny: 0:3, 1:1, 2:1. Branky: 36. Postl (Šnajdr), 43. Mizera (Postl, Novotný), 49. Stezka (Filipovský) - 5. Holý, 8. Klaus (Hobl), 12. Kepl, 25. Holub (Hobl), 52. Hobl (Kepl). Rozhodčí: Vilt - Kebrle, Hlinka. Vyloučení: 8:10, navíc Kořínek (KLT) 10 minut za naražení zezadu. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 372. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:5.
Sestava Klatov: Jež, - Kořínek, Holub, Straka Jiří, Klaus, Kreuzman, Sullmann - Kepl, Setikovský, Hobl - Holý, Dorňák, Geltner - Kuželík, Kovář, Polák - Hochmann, Vondryska, Piťule.

(zdr, my)