A to je pouhá dvě kola před koncem základní části i s ohledem na nepříliš dobrou formu hokejistů ze západu republiky s největší pravděpodobností neřešitelný rébus. Obzvlášť, když Klatovy ve zbývajících dvou kolech hrají s třetí Kobrou Praha a také vedoucím Táborem - suverénem celé soutěže.

IHC Králové Písek - SHC Klatovy (červení).IHC Králové Písek - SHC Klatovy (červení).Zdroj: Jan Škrle

Přitom v průběhu utkání to s klatovskými akciemi vypadalo poměrně dobře. Poté, co Západočeši ještě v první třetině otočili dvougólovou ztrátu z úvodu utkání na 3:2, Havlíčkův Brod doma s Chebem prohrával už o dva fíky.

Jenže když Klatovští ve 44. minutě zvýšili svůj náskok na 6:3 (přesně pálil Uhlík), na Vysočině domácí tým utkání s Chebem dokázal otočit ve svůj prospěch a nakonec slavil po vydřené výhře 3:2 plný počet bodů.

Daniel Hais v zimní přípravě áčka SK Dynamo České Budějovice.
Příběh nekončí. Hais má první ligový start, prohře s Plzní ale nezabránil

A pak? Pak bylo ještě hůř. Partnerský klub Škody Plzeň potkal ve třetí periodě neuvěřitelný, leč v této sezoně pravidelně opakující se kolaps, a tak Písek dokázal utkání vyrovnat. Pátou a šestou branku přitom vstřelil až v posledních dvou minutách. Po 45 sekundách prodloužení sice vystřelil klatovskému týmu druhý bonusový bod Uhlík, jenž zkompletoval hattrick, ale vzhledem k postupové matematice a nepříjemnému losu je to málo…

SHC Klatovy - IHC Králové Písek 7:6 po prodloužení

Třetiny:
3:2, 2:1, 1:3 – 1:0. Branky a nahrávky: 11. Tulačka (J. Roubal, Walter), 17. Kaiser (Kolda, Kovářík), 18. Eret (Procházka), 35. Uhlík (Procházka, Eret), 37. Kolda (Procházka), 44. Uhlík (Sysel), 61. Uhlík (Tulačka) – 2. Bednařík, 7. Matějček, 28. Bednařík (Čížek, Matějček), 45. Matějček (Bednařík), 59. Bednařík (Čížek, Dosek), 60. Bednařík (L. Volf). Rozhodčí: Němec – Rubáš, Sýkora. Vyloučení: 2:4. Využití přesilových her: 1:1. Diváci: 210.

SHC Klatovy: Polívka (Ji. Brtník) – Houdek, Vajner, Kovářík. Ja. Brtník, Houfek, Walter, Sysel – Uhlík, Matoušek, Eret, J. Toubal, Tulačka, Kolda, Kaiser, D. Roubal, Beránek, Procházka, Kosnar. IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Tampier, Dosek, Kurfüst, Novák, Hail, Kulvejt, Dudáček – Čížek, Hrakholski, Matějček, Januška, J. Volf, Sýbek, Bednařík, Brož, L. Volf, Pitel.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) podlehli německému soupeři vysoko 3:8.