Jeho svěřenci totiž podlehli svým hostitelům v Rokycanech 3:6.

„Naši hráči taktické pokyny na ledě plnili asi pouhých pět šest úvodních minut,“ rozčiloval se klatovský lodivod. „V té době jsme se ujali vedení. Krok jsme se soupeřem brankově ještě drželi do poloviny utkání, kdy jsme vyrovnali na 2:2. Ovšem vzápětí jsme po chybě inkasovali, což nám vzalo vítr z plachet. Rozhodující úder nám soupeř zasadil v úvodu závěrečné třetiny, když jsme nechali v bryndě gólmana Ulče, který byl proti dorážce nepokrytého domácího hráče bezmocný,“ vrátil se ke klíčovým okamžikům Pavel Čuban.

„Musím sportovně uznat, že Rokycany byly lepší a zaslouženě vyhrály,“ vysekl poklonu vítězi klatovský trenér, který připomněl, že proti tak zkušenému soupeři, jakým Rokycany bezesporu jsou, což mnozí jejich hráči i v barvách Klatov řadu let dokazovali, nelze chybovat. „Takový soupeř dovede hned trestat,“ dodal lodivod.

„Nevím, náš tým dokáže hrát s kvalitními soupeři, ale tady jako by existoval jakýsi syndrom Rokycany,“ uvažoval Čuban, kterému po rokycanském derby rozšířil už tak početnou marodku kapitán Jiří Maxa.

„Zápas nedohrál, po jednom ze soubojů si zranil krk,“ informoval Deník Čuban. Ten se už v Rokycanech musel obejít bez nemocného gólmana Ježe a zraněných Ludvíka a M. Straky. Dlouhodobě chybí také zranění Polák a Kreuzman.