Ti si vítězstvím 6:3 polepšili v průběžné tabulce o dvě místa a jsou nyní po sedmdvacátém kole s pětačtyřiceti body na kontě osmí. Kobra Praha se krčí s třinácti body na poslední příče průběžného pořadí.

„Jsem maximálně spokojený. Mám totiž pořád v paměti loňský zápas, v němž jsme sice na Kobře vedli už 5:3, ale Pražané zápas otočili a nakonec vyhráli 7:6. Ovšem tentokrát jsme se nenechali znovu zaskočit úzkou ledovou plochou pražské Kobry a hráli jsme náš hokej,“ pochvaloval si trenér SHC Maso Brejcha Klatovy Pavel Čuban.

Klatovský druholigový tým před cestou do hlavního města České republiky prošel proměnou, tři hráči odešli, šest jiných klatovský dres obléklo. „Nelze po jednom utkání hodnotit, zda jsou příchozí přínosem nebo naopak. Kobra nás tentokrát příliš neprověřila. Přijdou rozhodně mnohem těžší soupeři a v soubojích s nimi se teprve ukáže. Musím ale říci, ře se zlepšila naše hra dozadu,“ řekl klatovský kouč. „Cením si obětavosti hráčů při oslabeních. Často jsme totiž v Praze hráli ve třech, ale v tomto počtu jsme nedali Kobře šanci,“ uvedl Čuban.

Sílu klatovského pozměněného kádru prověří už ve středu 21. ledna kvalitní soupeř z Benešova. „To bude tvrdý oříšek, Benešov je rozjetý. Ale my doma rozhodně kůži lacino nedáme,“ dodal klatovský trenér, Zápas v Klatovech začínáve středuv 18.00 hodin.