„Čeká nás úkol nesnadný, ale ne nemožný,“ uvedl trenér SHC Maso Brejcha Klatovy Pavel Čuban. Jeho svěřenci kromě bodové motivace mají obrovskou chuť soupeři oplatit porážku z předchozího vzájemného utkání, kdy si Jihočeši z klatovského ledu v zápase odvezli všechny body za výhru 3:2.

„Jakákoli výhra nebo prohra posouvá každým kolem jednotlivé týmy na různá místa v tabulce. Soutěž má náboj a nikdo si zatím nedovede představit, v jakém pořadí a kdo se vlastně play-off zúčastní,“ uvědomoval si klatovský kouč, „Samozřejmě, že chceme v Milevsku urvat nějaký bodík. Náš dnešní soupeř ale doma body příliš nerozdává. V průběhu sezony se povedlo pouze Táboru a Mělníku v Milevsku ukořistit všechny body, Písku s Benešovem dva a Sokolov si odvezl bod jeden. V posledním utkání si Milevsko odvezlo dva body z ledu Vajgaru za výhru po samostatných nájezdech,“ připomněl bilanci soupeře Čuban.

Klatovský hokejový tým v posledním utkání se silným Pískem doma neuspěl a prohrál 2:5. „Jsem rád, že zranění gólmana Petra Ježe z utkání proti Písku nebylo vážné a v úterý už trénoval,“ oddechl si Pavel Čuban. Po roční pauze a zranění prstu se trenérům Klatov hlásil na úterním tréninku gólman Antonín Štelmach, který převážnou část sezony odchytal za prvoligový Beroun. „Dobrou zprávou je také, že do utkání v Milevsku nastoupí už uzdravený útočník Richard Kepl.

Zápas na ledě v Milevsku mezi domácím ZVVZ a jeho hosty z SHC Maso Brejcha Klatovy začínáv sobotuv 17.00 hodin.