„Chtěli jsme vyhrát, to rozhodně, ale nevyšlo to. Bohužel…," posteskl si po středečním zápase v Chebu klatovský trenér Michal Straka. „První třetina byla velmi vyrovnaná. Ujali jsme se vedení, ale po chybě Kristiána (brankář týmu - pozn. autora) soupeř dokázal srovnat," popisoval kouč průběh úvodní periody.

Podle zkušeného trenéra se chleba lámal ve druhé třetině. Klatovští si v ní vytvořili několik brankových příležitostí, ale v ofenzivě byli, stejně jako celou sezonu, impotentní. „Určitě. V úvodních deseti minutách jsme měli snad čtyři pět tutovek, ale ani jednu jsme bohužel neproměnili," pokrčil Straka rameny. „Jen Adam Ženíšek tam měl tři velké šance, ale místo toho, abychom domácím odskočili, tak jsme inkasovali druhou branku," mrzelo kormidelníka.

Hokejisté HC Stadion Cheb (na archivním snímku hráči v bílých dresech) porazili ve středečním utkání 12. kola nadstavby SHC Klatovy (červení).
Vedoucí gól kapitána Roubala nestačil, hokejové Klatovy na ledě Stadionu padly

Třetí zásah přidal Cheb na konci druhé třetiny, když Nekvinda využil přesilovou hru, a navýšil svoje vedení na 3:1. „Ve třetí třetině jsme se sice snažili, ale kontaktní branku se nám dát už bohužel nepovedlo. Sami jsme v závěru naopak inkasovali počtvrté," dokončil trenér Michal Straka hodnocení zápasu.

Jeho tým čeká předposlední utkání sezony v sobotu doma proti Hronovu. Derniéru pak obstará středeční souboj (opět doma) s Děčínem. „Uvidíme, jakou sestavu poskládáme, ale chceme se s letošní sezonou, i když nebyla příliš povedená, rozloučit vítězně. Obzvlášť doma," doplnil kouč na závěr povídání.

HC Klatovy B (červení), ilustrační snímek.
Super. Béčko hokejových Klatov doma otočilo úvodní bitvu předkola play-off