Prodloužit úspěšnou šňůru na sedm vítězných zápasů v řadě mají v plánu v neděli na ledě v Trutnově v utkání třináctého kola druholigové skupiny Západ hokejisté Klatov. Ti se se severočeskýcm nováčkem, kterému přenechaly druholigovou příslušnost Strakonice, střetnou poprvé v historii. Klatované jdou do zápasu v roli favorita, patří jim totiž 24 bodů a páté místo v tabulce, zatímco Trutnovští jsou čtrnáctí se 13 body. Neuspokojivé výsledky trutnovských hokejistů stály místo hlavního trenéra Ivana Houdu, donedělního utkání s hosty z Klatov, tým poprvé povede dosavadní asistent Milan Plodek a manažér Tomáš Topol.


„Chceme vyhrát. Ale tvrdím, že žádné utkání nemá předem favorita a s tím my také zítra musíme jít do zápasu. Musíme opět podat stoprocentně soustředěný, bojovný a hlavně kolektivní výkon,“ uvedl trenér SHC Maso Brejcha Klatovy Pavel Čuban, který věří, že základem úspěchu bude opět výborný výkon gólmana Petra Ježe.


Klatovská trenérská dvojice Čuban – Kořínek se bude muset zítra obejít bez zraněného obránce Lukáše Hauera, který má naštípnutou kost levé ruky. Nad startem útočníka Jiřího Maxy ještě včera visel otazník. „Jirka už trénuje, ale uvidíme před zápasem,“ upřesnil Čuban. Klatovským by ale měla pomoci letka plzeňských extraligových juniorů a vzhledem k reprezentační přestávce naší nejvyšší hokejové soutěže mužů není vyloučen start plzeňského Kováře. Hrát zítra nebude Jan Švík, který má stále zájem vrátit se z Rokycan zpět do Klatov, ale zatím mu brání administrativní záležitosti, protože kluby se zatím nedohodly.