SKLH Žďár nad Sázavou – SHC Klatovy 5:3

První velkou šanci měly Klatovy, v přečíslení dva na jednoho ale střílel Markov vysoko nad branku. V 6. minutě putoval na trestnou lavici hostující Furch, domácí však přesilovku neproměnili. Překonat Sochůrka se jim povedlo v 11. minutě, kdy po přihrávce Bureše vymetl horní roh klatovské branky Kuřítko. Hosté vyrovnali v 17. minutě v přesilovce. Úspěšným střelcem byl Houfek. O tom, že do kabin přece jen půjdou spokojenější domácí Plameny, rozhodl v 19. minutě při druhém dvouminutovém trestu Furcha Bureš.

Druhou třetinu odstartoval velkou šancí klatovský Topinka, kličkou ale na domácího brankáře nevyzrál. Po vyloučení Lojka hráli hosté přesilovou hru, ve které se sám před Slámou ocitl Kubeš, ale ani on úspěšný nebyl. Klatovští ze svého tlaku branku nedali, zatímco Žďár byl mnohem efektivnější. Ve 26. minutě se před Sochůrka dostal Stehlík a střelou nad beton poslal domácí do dvoubrankového vedení. Další krok k postupu udělali domácí ve 38. minutě, kdy Sochůrka překonal střelou k tyči Bureš.

Na začátku třetí části putoval na trestnou lavici domácí Pleva, hostům se ale početní výhodu využít nepodařilo. Radovat z gólu se mohli až ve 48. minutě, kdy se nad Slámův beton trefil Topinka. Klatovští hokejisté dostali nový impuls a v 50. minutě se po trefě Kristla dokonce k domácím přiblížili na rozdíl jediného gólu. Poté byli krátce po sobě vyloučeni klatovští Marcel a Vlček, přesilovka domácích pět na tři ale trvala jen několik sekund, neboť na trestnou lavici putoval Pytlík. Početní výhodu čtyři na tři Plameny nevyužily. V 58. minutě si vzal hostující trenér oddechový čas a minutu před koncem se Klatovy odhodlaly k power-play. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, naopak domácí Beneš upravil tři sekundy před koncem skóre na 5:3.

„Dnes jsme odehráli nejlepší zápas v sérii a možná i v sezoně. Měli jsme velký tlak a spoustu šancí, ale nebylo nám na začátku souzeno dát gól a naopak nás vždycky z té přemíry snahy soupeř potrestal. Vážím si mužstva, protože ze stavu 4:1 se kluci dokázali vrátit do zápasu. Domácí vůbec nevěděli v posledních minutách, jak nás bránit, ale vyrovnávací gól jsme nedali,“ zhodnotil zápas trenér Klatov Pavel Vostřák, který měl pro své svěřence jen slova chvály: „Celá sezona byla pro ně těžká. Letos to bylo nejsložitější, trénovat v tolika lidech, jako jsme trénovali, a odehrát některé zápasy v deseti. Kluci to ale odmakali a v posledním zápase předvedli takový výkon, že mají za celou sezonu můj obrovský respekt. Je to parta bojovníků.“

Třetiny: 2:1, 2:0, 1:2. Branky a nahrávky: 11. Kuřítko (Bureš, Lojek), 19. Bureš (Kuřítko, Peslar), 26. Stehlík (Kunstmüller, Gregar), 38. Bureš, 60. Beneš (Pytlík) – 17. Houfek (Uhlík, Kubeš), 48. Topinka (Uhlík), 50. Kristl (Krliš, Houfek). Rozhodčí: Pilný – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 1135 diváků.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Radosta) – Pleva, Poizl, Peslar, Lojek, Sedláček, Kolda, Hort – Kunstmüller, Pytlík, Vítek, Kuřítko, Bureš, Jícha, Kovářů, Krupka, Střecha, Beneš, Stehlík, Gregar, Gergel.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Slavík, Houfek, Marcel, Mrázek, Polívka, Hlaváček – Topinka, Uhlík, Kubeš, Kokoška, Kristl, Krliš, Furch, Vlček, Tejral, Leština, Krs, Markov.

Ostatní výsledky: Sokolov – Dvůr Králové nad Labem 2:3 (série 2:1), Děčín – Trutnov 6:1 (2:1), Moravské Budějovice – Tábor 5:4p (3:0), Jablonec nad Nisou – Bílina 3:1 (2:1), Havlíčkův Brod – David Servis České Budějovice 7:4 (3:0), Kolín – Nymburk 5:2 (2:1), Vrchlabí – Kobra Praha 6:1 (2:1).