Sušice pokořila Luby těsnou výhrou již podruhé (doma vyhrála 2:1) v této sezoně, tabulku vede bez ztráty jediného bodu. Favorizované Luby na druhém místě i třetí Malá Víska (vítěz minulého ročníku) mají zatím po dvou porážkách, na čtvrté příčce je Flóra Domažlice, tabulku uzavírá SKP Okula Nýrsko.


Start VD Luby – TJ Sušice 3:4 (2:0,0:3,1:1). Zápas začal s menším zpožděním, protože se pracně hledal náhradní hlavní rozhodčí. Tehlé role se nakonec nezalekl pro tento důležitý souboj o první místo v tabulce klatovský junior Tomáš Babka. Ten se svými kolegy z juniorky nakonec odřídil zápas ke spokojenosti všech. Začalo se ve svižném tempu, šance byly v první části hry na obou stranách, ale gólmani drželi stále čisté konto. Úvodní gól přišel v 9. minutě, když Kubíkovo nahození puku na branku šikovně tečoval za záda sušického gólmana Topinka. Neuběhly ani tři minuty a Luby zvyšovaly na 2:0 Příborským ranou od modré čáry. Sušice to ale nevzdala, naopak. Zvýšila svoji aktivitu, hrála důrazně, bojovně. Do konce první třetiny se jí skorovat nepodařilo, ale vše si vynahradila v prostřední části hry.

Těsně před klaksonem se Sušice ujala vedení 3:2. V závěrečné třetině se Luby snažily o vyrovnání, ale do žádných větších šancí se nedostávaly. Naopak v 57. minutě se ve vlastním oslabení dostala do brejku sušická dvojice Vávrů – Murcko a prvně jmenovaný hráč hostů poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Luby sice vzápětí snížily Zahálkou na 3:4 krásným bekhendovým blafákem, ale to bylo vše. Branky: Topinka, Příborský, Zahálka – Murcko 2, Vávrů 2; rozhodčí: T. Babka.


TJ Sokol Malá Víska – HC Flóra Domažlice 5:4 (3:0, 0:2, 2:2). Malá Víska vedla po první třetině 3:0 a naplňovala roli favorita. Jenže ve druhé třetině se gólově prosadili jen hosté z Domažlic svým bojovným výkonem se začali na svého soupeře hodně nepříjemně dotahovat. Vyrovnaný souboj pokračoval nečekaně i v závěrečné třetině, která skončila nerozhodně 2:2. Domácí sice vedli již 5:3, ale jednu minutu před koncem dala Flóra kontaktní gól Soukupem, bylo z toho drama. Malá Víska si těsný náskok pohlídala. Rozhodčí: Martin Tvrdík a Aleš Peksa; vyloučení: 4:6, z toho hostující Otto Řezníček na 10 minut; branky: Červený, Kohout, Kotěšovec, Šimsa, Fišar – Soukup 2, Řezníček, Volfík.


TJ Sušice – SKP Okula Nýrsko 16:0 (5:0, 5:0, 6:0). Zápas byl jednostrannou záležitostí domácího mužstva, které nastoupilo proti Okule se třemi formacemi a v brance s Liborem Potužníkem, který zaskočil za omluveného Šlaise. Soupeř ho však moc neprověřil. Naopak jeho protějšek, brankář Okuly Podhradský, byl nejzaměstnanějším mužem tohoto zápasu, na které se přišlo podívat 100 diváků. Branky: P. Lemberger 3, Šašek a Koral po 2, Kopp, Vospěl, M. Lemberger, Pokorný, Murcko, Koryťák, Vávrů, Broža a Karhan. Rozhodčí: V. Svoboda a M. Aschnbrenner; vyloučení: 6:2.

Karel Šot