Minulý ročník 2008/2009 sdruženého okresního přeboru mužů v ledním hokeji, který nesl řadu let název Bohemia Lion Cup, skončil v únoru 2009 vítězstvím TJ Sušice. Nový ročník 2009/2010 tohoto přeboru, který má více než čtyřicetiletou tradici, se však tentokráte hrát nebude. Důvod je prostý - malý počet přihlášených týmů.

Okula Nýrsko i HC Flóra Domažlice nemá nemá na tuto soutěž dostatek kvalitních hráčů a v posledních ročnících oba celky jen paběrkovaly. Zbylá tři vyspělá družstva s bohatou hokejovou tradicí - Sušice, Malá Víska a Luby se tak ocitly v situaci, kdy musely hledat náhradní řešení. Slibovaný Plzeňský hokejový přebor II.třídy se z různých příčin konat nebude, a tak naši hokejoví zástupci budou hrát nakonec Strakonický a Tachovský regionální přebor.

TJ Sokol Malá Víska bude startovat v Tachovském přeboru. Ve Strakonickém hokejovém přeboru bude mít náš okres hned tři zástupce. Stálým účastníkem je HC Horažďovice, staronovým TJ Sušice a nováčkem Start VD Luby.

Amatérská hokejová soutěž v Klatovech – Šumavská liga amatérského hokeje – dostala zelenou. Jedná se o amatérskou soutěž, která vychází z pravidel českého svazu ledního hokeje, upravených pravidly Š.L.A.H. Hrací doba je 3x15 minut čistého času.

Rozpis utkání, a nejen to, si můžete přečíst na internetových stránkách http://sumavska-liga-amaterskeho-hokeje.wgz.cz/

K prvnímu ročníku se přihlásily tyto týmy: HC AUTO KEMPF, HC TANGO, HC KINETIC, HC 2009 NÝRSKO. Smyslem této soutěže je zkusit si zahrát nejrychlejší teamovou hru na světě, dodržovat daná pravidla, změřit si síly a hlavně si trochu zasportovat.

„Tímto bychom rádi pozvali všechny příznivce sportu obzvláště hokeje, aby se přišli podívat, zafandit si či se trochu pobavit. Samozřejmě, že vstup je zcela dobrovolný. Na vaši návštěvu se bude těšit realizační tým a všichni hráči zůčastněných týmů,“ uvedl za realizační tým ligy Luboš Hosnedl.

I. KOLO: HC Kinetic – HC 2009 Nýrsko (5.10., 21.05); HC Auto Kempf – HC Tango (6.10., 21.25). HC Kinetic – HC Tango (12.10., 21.05); HC Auto Kempf – HC 2009 Nýrsko (13.10., 21.25). HC Kinetic – HC Auto Kempf (19.10., 20.50); HC 2009 Nýrsko – HC Tango (20.10., 21.25). Zápasy se hrají na zimním stadionu v Klatovech, hraje se 5 kol (15 týdnů) a každé kolo se bude v utkáních opakovat ve výše uvedeném pořadí. (š, jik)