Po vyrovnaném zápase se hokejisté SHC Klatovy v 10. kole 2. ligy, skupiny Západ vrátili z Milevska bez bodu. Dokázali sice srovnat dvougólové manko, ale vítězný třetí gól vstřelili necelých dvanáct minut před koncem utkání domácí.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří udeřili v jedenácté minutě poté, kdy přestáli klatovskou přesilovku. Nejprve Urbanec získal kotouč za brankou a poslal jej před ní na Kořánka, který umístil puk odrazem o horní tyčku za záda klatovského gólmana Mazance. Uběhlo pouhých 26 sekund a Milevsko vedlo už o dvě branky, když se po závaru v obranném pásmu Klatov dostal puk mezi kruhy k Duškovi, jenž prostřelil Mazance podruhé.

Klatovští dokázali snížit na začátku poslední minuty první části hry. Po buly nejdříve pálil od modré Švík, kotouč prošel skrze bránící hráče a zastavila jej až tyč domácí brány. Odražený puk přistrčil Kocman Pavlisovi a ten jej nadvakrát protlačil až do branky.

Vyrovnání se Klatovští dočkali v 5. minutě druhé třetiny. Při hře 4 na 4 vyslal do úniku Švík Kocmana, který překonal Knapa střelou k tyči. Vyrovnaný stav pak vydržel až do 49. minuty, kdy domácí Kořán využil početní výhody 5 na 3. Na třetí milevský gól už Klatovy odpovědět nedokázaly a z vítězství se tak mohli radovat domácí.

HC Milevsko - SHC Klatovy 3.2

Branky a nahrávky: 11. Kořánek (Urbanec), 11. Dušek (Kořánek, Květoň), 49. Květoň (Kořánek, Štych) – 20. Pavlis (Kocman), 25. Kocman (Švík). Rozhodčí: Vláčil – Chochola, Marek. Vyloučení: 8:11 navíc Kořínek (Klatovy) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 19:5, 7:7, 9:8. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Sestava Klatov: Mazanec – Hauer, Kašpar, Kořínek, Pouska, Maxa, Švík, Baxa, Steiner, Kajer, Čuban, Topinka, Hobl, Vondryska, Kocman, Pavlis.

Po delší odmlce se klatovští hokejisté představí svým fanouškům na domácím stadionu ve středu 19. října, kdy hostí od 18 hodin Sokolov.