Béčko venku vysoko rozstřílelo Pubec

Plzeň, Klatovy – Hokejisté HC Klatovy B se po výhře v Plzni vrátili na druhé místo.

19.1.2012 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Kilián

Z první letošní výhry v Plzeňské krajské lize se v pátek radovali hokejisté HC Klatovy B. Po domácí prohře v minulém kole s Kaznějovem přivezli body za vysokou výhru z Plzně.

Klatovům opět nevyšla první třetina, ale díky zlepšenému výkonu v druhé polovině zápasu výsledek otočily a zápas dovedly do vítězného konce.

Klatovští hokejisté opět podcenili úvod utkání, tentokrát inkasovali již po šestnácti sekundách. Hostům vstup do zápasu sice nevyšel, ale díky výborně chytajícímu Šprochovi se domácím více branek vstřelit nepodařilo. Hra Klatov se postupem času zlepšovala, dokázaly vyrovnat, ale s nadšením hrající domácí hokejisté dokázali nadějný výsledek udržet do konce první třetiny.

Do druhé třetiny nastoupili Klatovští s větším odhodláním a chutí hrát. Svého hostitele dokázali dostat pod velký tlak a do poloviny zápasu skóre otočili na pohodlných 4:1. Poté sice opět trochu polevili, ale ani domácí již nehráli v takovém tempu jako v první třetině. Hosté ještě přidali ve třetí třetině do domácí branky čtyři góly a odvezli si z Plzně zaslouženou vysokou výhru.

HC Pubec Plzeň - HC Klatovy B 1:8

Třetiny: 1:1, 0:3, 0:4. Branky za za HC Klatovy: Kuželík 2, Kotěšovec 2, Babka, Vraný, Nauš, Pericat.

Sestava HC Klatovy: Šproch – Plánička, Turhobr Pavel, Pericat, Šimsa – Babka, Hochman, Kuželík Roman – Nauš, Kotěšovec, Vraný – Turhobr Petr, Pitel.
Ostatní zápasy: SKP Rokycany - Ekonomické stavby Plzeň – nehráno, KLH Božkov – HC Chotíkov A 6:5, TJ Apollo Kaznějov – HK Rokycany 2:7.

Další zápas krajské ligy sehraje klatovské béčko na domácím ledě. V sobotu 21. ledna od 18.15 hodin hostí na zimním stadionu v Klatovech KLH Božkov.

1. HK Rokycany ⋌ 8 8 0 0 83:20 16
2. HC Klatovy B ⋌10 6 1 3 56:48 13
3. TJ Kaznějov ⋌10 6 0 4 57:47 12
4. KLH Božkov ⋌10 6 0 4 46:48 12
5. KHL Třemošná ⋌9 5 0 4 37:33 10
6. HC ES Plzeň ⋌ 9 4 2 3 45:48 10
7. SKP Rokycany ⋌ 9 3 0 6 41:52   6
8. HC Pubec Plzeň ⋌10 2 0 8 40:75    4