Šumavská liga amatérského hokeje pokračovala další dvojicí zápasů, když v prvním se střetli HC Auto Kempf a HC 2009 Nýrsko, tedy týmy, které zatím neokusily hořkost porážky.

HC Auto Kempf – HC 2009 Nýrsko 5:3. Favoritem tohoto utkání byl Auto Kempf, jehož soupiska obsahovala více zkušenějších hráčů. V první třetině to však vypadalo naopak. V druhé třetině se projevila zkušenost favorita, a ten ji vyhrál 4:0. Třetí třetina opět patřila hráčům Nýrska, kteří bojovností a urputnou snaživostí dokázali čelit útokům soupeře a několikrát i ohrozit soupeřova brankáře Vláďu Čihánka, který dokonce musel čelit trestnému nájezdu. Třetiny: 1:1, 4:0, 0:2. Branky: Vítovec 2, Klíma, Kurc, Ludvík 1 – Bošek 2, Míšek.

HC Kinetic – HC Tango 6:4. Hned od prvních minut zápasu bylo vidět, že oproti minulému zápasu se hra HC Kinetic zlepšila. Přesto se Tango ujalo v druhé minutě vedení a dalo na vědomí, že i jeho hráči umí bojovat a trestat chyby v obraně soupeře. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2. Hned na začátku třetí třetiny zaskočil soupeře hráč Kineticu Pavel Hladík, který dostal svůj tým do vedení. Hráči Tanga dokázali ještě zápas otočit, ale Kinetic znovu udeřil a vstřelil tři góly, které rozhodly o jeho výhře. Třetiny: 1:2, 1:0, 4:2. Branky: Rajal 3, Hladík 2, Bošek – Majer 2, Pechan, Mazanec.

DNES PŘEDSTAVUJEME HC 2009 NÝRSKO

Tento tým vznikl teprve nedávno, a to na jaře roku 2009. Prvním impulsem ke vzniku mužstva bylo přátelské hokejové utkání mezi současnými nebo bývalými fotbalisty SKP Okula Nýrsko a staré gardy Okuly Nýrsko. Při rozebrání utkání a s vidinou předpokládané amatérské soutěže v Klatovech se hráči rozhodli založit hokejový oddíl. Tento tým je čistě amatérský, je složen z tzv. rybníkářů všech věkových kategorií a částečně podporován Městským úřadem Nýrsko. V přípravě na ligu absolvovali několik tréninků a přátelský zápas s účastníkem sušické ligy hokeje HC Supy Hlavňovice.

Vedoucí týmu: Malý Jiří. Hráči: Valenta Tomáš, Malý Jiří, Mazánek Josef, Kajínek Jiří, Dyk Jan (K), Konáš Zbyněk, Zdychynec Zdeněk, Pudlo Petr, Hvězda Jiří, Štefl Michal, Pressl Jiří, Bošek Jan, Koršinský Lukáš, Zářecký Jiří, Novotný Jiří, Míšek Lukáš, Hvězda Jiří ml., Theimer Bohuslav, Vasko Milan. (lh)