Vloni patřil Sušici, ale v letošní sezoně se převlékl do barev klatovského klubu. Ačkoliv věkem patří ještě do kategorie starších žáků, díky své vyspělosti, pracovitosti a kvalitě letos nastupoval už za mladší dorost HC.

S hokejem začínal v klubu HC Vlci v nedaleké Sušici. Na lesklé ledové ploše ho nejvíce učarovala kovová branka, do které se neustále cpal. Střílení gólů nechal na jiných, kus černé gumy ho zkrátka bavilo spíš chytat.

Prošel žákovskými kategoriemi, a jednoho dne se k němu přidala i jeho mladší sestra Anežka, jež se narodila o dva roky později (2007). Nejvíce se samozřejmě brankářské sourozenecké dvojici věnoval otec Zdeněk.

Otevření odběrného místa v Domažlicích.
Koronavirus útočí na Chodsko. Proč?

A teď pozor. Rodina Pitelů se hlásí do velkého, na Klatovsku, Sušicku, ale i Vimpersku rozvětveného hokejového rodu, kam patří také Václav, Vláďa, Richard starší a Richard mladší, který momentálně hraje za extraligový dorost v Českých Budějovicích. „Před letošní sezonou jsme hledali brankáře do žákovské a dorostenecké kategorie. Věděli jsme, že v Sušici nedají dohromady starší žáky a že právě v této kategorii bude volný Tonda Pitel,“ vysvětloval situaci kolem příchodu mladého gólmana zkušený trenér starších žáků HC Klatovy Antonín Mařík.

Brankář Antonín Pitel.Zdroj: Zdeněk Pitel

„Znal jsem jej už delší dobu, jedná se o fyzicky vyspělého, šikovného brankáře a hlavně pilného kluka, který chce na sobě dále pracovat. Jeho angažování byla pro mě osobně jednoznačná volba. Následovala domluva s rodiči, klubem a Tony (Antonín Pitel) byl v Klatovech. V přípravě se jevil dobře a pro celou řadu jeho pozitivních vlastností jsme jej přeřadili, ačkoliv mohl hrát ještě za starší žáky, do mužstva mladšího dorostu,“ pokračoval klatovský kouč.

ilustrační foto.
Obnovuje se zubní pohotovost

Že se jednalo o správnou volbu dokazuje také skutečnost, že kromě stabilních výkonů v ligových zápasech dorostenců byl Pitel několikrát vybrán i do výběrových soustředění VTM ČSLH. „I v těchto prověrkách si Tonda vedl velice dobře. Kromě výborného fyzického fondu, dobré techniky chytání i bruslení si osobně cením toho nejdůležitějšího -Tonda prostě chce a rád s trenéry spolupracuje. Vidím v něm opravdu velkou perspektivu,“ chválil Mařík.

A kdo ví, třeba z něj bude nový Hašek, o kterého se budou rvát slavné kluby za velkou louží.