„Mám obrovskou radost, nedá se ani popsat. Užívám si to, vždyť je to poprvé a možná i naposled,“ říká student karlovarského sportovního gymnázia, který obléká dres lázeňského klubu pátým rokem. První hokejové krůčky ale dělal v Klatovech, kde ho na led přivedl tatínek a kde pak pronikal do tajů nejrychlejší kolektivní hry na světě pod taktovkou trenérů Rostislava Juříčka a Simeona Ruži. „Hodně mi oba dali, za což jim patří můj dík. Stejně tak mým rodičům, kteří mě maximálně podporují,“ uvedl Jan Topinka, který by moc rád co nejdřív nakoukl do extraligového hokeje dospělých.

Čerstvý juniorský mistr si velmi pochvaloval atmosféru při play off a finálových bojích. „Zápasy měly neuvěřitelný náboj, byli jsme všichni pod obrovským tlakem a bylo to hodně náročné období. Vždyť ve 24 dnech jsme sehráli 12 zápasů plus prodloužení. Byla to fuška, ale stálo to za to,“ připomněl útočník, který v play off nasbíral sedm kanadských bodů za dva góly a pět nahrávek. Ten nejdůležitější dal zřejmě proti Českým Budějovicím, kterým vstřelil gól v prodloužení a poslal Karlovy Vary na cestu za vytouženým titulem. „Nezáleží, kdo střílel, hlavní je, že to tam spadlo,“ konstatoval skromně.

Předností osmnáctiletého pracovitého hokejisty, který obdivuje Martina Havláta a který v úspěšné sezoně nastupoval v útočné řadě po boku Jakuba Marečka a Tomáše Slámy, je výborné bruslení, technika, hokejový cit a klidná hlava. „Musím ale zapracovat na fyzičce, potřebuji při〜brat, a nabrat nějaký ten sval,“ ví 178 centimetrů vysoký a 72 kilogramů vážící hokejista, jehož teď čeká především studium. “Musím ve škole dohonit to, co jsem zameškal,“ přiznává útočník, kterému dělají obrovskou radost i jeho starší oddíloví kolegové, kteří se rvou o titul s pražskou Slávií. „Hokejem teď žije celé lázeňské město i široké okolí,“ prozradil Jan Topinka.