Junioři slaví: Postoupili do ligy

KLATOVY - Výhrou 6:3 nad Kralupy nad Vltavou poskočili mladí hokejisté v průběžné tabulce na její čelo

7.4.2008

Radost klatovských juniorů po postupu do ligy z prvního místa.Foto: DENÍK/Radmila Nagovská

Skvělou tečku viděli příznivci hokeje v pátek na zimním stadionu v Klatovech. V kvalifikaci o juniorskou ligu se domácí hokejisté rozloučili s fanoušky vítězstvím 6:3 nad mužstvem HK Kralupy nad Vltavou, které přeskočili v průběžné tabulce na 1. místo. V utkání zaznamenal čtyři trefy Lukáš Holub. Po roce se do Klatov vrací 1. liga juniorů.

HC Klatovy – HC Kralupy nad Vltavou 6:3.

Holub v oslabení vybojoval v 7. minutě puk, poslal ho na modrou Čubanovi, který sice poprvé nezakončil, ale jeho odraženou střelu z rohu poslal opět před bránu Holub a Pavel Čuban blafákem překonal Kučeru. Ze strany hostí přišla šance v podobě střely Hanouska, ale Zeman byl na místě. V 18. minutě Horejš zatáhl puk do útočné třetiny, přenechal Babkovi, ale jeho střela byla nepřesná. Pak poprvé skóroval Lukáš Holub, kterého našel Čuban najetého, a prvně jmenovaný 43. vteřin před přestávkou vyškolil Kučeru blafákem mezi betony.

V 24. minutě šel za vysokou hůl pykat hostující Novák. V útočném pásmu domácí nepřesně rozehráli, Hanousek vybojoval puk a nikým neohrožen blafákem překonal domácího Zemana.Velká šance Kralup přišla v přesilovce 5 na 3, ale prázdnou bránu netrefil Háva. Nedáš – dostaneš se potvrdilo i tentokrát. Marek Horejš zachytil rozehrávku Kralup, vyslal Lukáše Holuba do brejku a ten dává svůj druhý gól do šatny.
Ve třetí třetině hosté opět snižovali. Trestuhodně nepokrytí hráči Říha s Freyem překonali osamoceného Zemana a prvně jmenovaný snížil opět na rozdíl jednoho gólu. Ve 44. minutě prokličkoval hřiště Hromada, kterého ale Řehák fauloval a v přesilové hře Klatovy udeřily. Ze skrumáže před brankou se trefuje potřetí Lukáš Holub. Ve 49. minutě úřadoval opět kdo jiný než Holub. Černý střílel na gólmana a odražený puk zpoza brány naservíroval Čuban osamocenému Lukáši Holubovi, který dává již čtvrtý gól v pořadí. Další přesilovka přinesla zase gól, když první lajna dobře kombinovala a Čuban s Holubem připravili Janu Setikovskému parketu pro skórování. Po tomto gólu se dostal do brány hostů David Kolc. Kralupům se přece jen podařilo ještě skórovat. Háva unikl klatovským obráncům a jeho dobře mířenou přihrávku zužitkoval Hanžl střelou mezi betony domácího Zemana a podtrhl konečný účet zápasu na 6:3.

Sestava HC Klatovy: Zeman, (Baar) - Nejdl, Valečka, Hromada, Plánička, Černý, Turhobr, Pericat, Kokoška, Horejš, Babka, Holub, Zhvakin, Čuban, Vondryska, Setikovský, Jindra, Adamec.

Řekli po utkání:
Jaroslav Bukovský, asistent trenéra: „Kluci se do posledního utkání těžko motivovali, protože liga byla vyhraná. Přesto jsme nechtěli zklamat diváky. Myslím, že tým zabojoval o pěkný výsledek, protože i soupeř se snažil co nejlépe zahrát. Hlavní motivací pro nás byla oplátka porážky, kterou jsme utrpěli na ledě v Kralupech nad Vltavou. Když se ohlédnu na začátek sezony, musím konstatovat, že jsme splnili cíl, který jsme si hned v úvodu s klukama dali – že první ligu vybojujeme. A pro tento cíl jsme během celé sezony dělali všechno. Ze začátku jsme měli 26 hráčů, postupně několik jich odpadlo (ti, co na to nestačili, nebo měli studijní povinnosti), ale zdravé jádro zůstalo, a to si baráž vybojovalo. Protože sezona byla docela dlouhá, už se všichni těšíme, že si odpočineme.“

Roman Vondryska, kapitán: „Postup do první ligy jsme sice už měli jistý, ale pořád jsme hráli o to, zda do ní postoupíme z prvního nebo z druhého místa. My jsme ale chtěli vyhrát, proto jsme se snažili i během posledního zápasu. Vždyť na to, abychom si zase mohli zahrát v první lize, jsme čekali celou letošní sezonu. Kdybych měl hodnotit nejtěžšího soupeře, pak bych asi řekl, že to bylo Veselí, se kterým jsme hráli v kvalifikaci.“

Autor: Radmila Nagovská

7.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Potravinářství - Potravinářství Potravinářský dělník 20 000 Kč

Obsluha strojů na zpracování ovoce, zeleniny a ořechů (včetně sušení, konzervování a mražení) VÝROBNÍ DĚLNÍK, DĚLNICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 16. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: výroba potravin, manipulace s materiálem, obsluha strojního zařízení., POŽADUJEME: manuální zručnost, VÝHODOU: nižší střední nebo střední odborné vzdělání s výučním listem, Po zapracování - Nadstandardní platové ohodnocení závislé na výkonu, mimořádnou odměnu na letní dovolenou a Vánoce, příplatek na stravování a dojíždění, příplatek za noční směnu 15%, důchodové připojištění, věrnostní odměna, měsíční poukázka FlexiPass, 2 dny zdravotního volna navíc, pracovní místo v Sušici., Kontaktní osoba: Marie Vaňková tel.376502811, , e-mail: info@spak.cz, Způsob prvního kontaktu: telefonicky od 8:00 hod.- 14.00, e-mailem. Pracoviště: Spak foods s.r.o. - sušice, Nádražní, č.p. 623, 342 01 Sušice 1. Informace: Marie Vaňková, +420 376 502 811.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 73 Kč

Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních PRACOVNÍK/CE ÚKLIDU - UKLÍZEČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 73.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Úklidové práce v Klatovské nemocnici. Místo je vhodné pro osoby se zdravotním omezením na HPP., Pracovní doba 6 - 14:30, střídání ranních a odpoledních směn - úvazek 5 hodin denně, Kontakt telefonický nebo e-mailový: Eva Bittnerová 734 360 001, Lada Doné 730 186 797 (volat 8:00- 15:00 hodin), e-mail: nabor@olman.cz, Kontaktní osoby se nenachází na pracovišti!. Pracoviště: Olman service s. r. o. - pracoviště, Plzeňská, č.p. 569, 339 01 Klatovy 1. Informace: Eva Bittnerová, +420 734 360 001.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Sklenář, malíř skla 16 000 Kč

Sklenáři SKLENÁŘI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: SOLODOOR a.s., Nádražní 166,Sušice, Nádražní č.p. 166, Sušice II, Kontaktní osoba: Iveta Havlová tel.601056278,, e-mail: gerykova@solo.cz, Požadavky: výuční list ve sklářském či technickém oboru, praxe v oboru min. 1 rok výhodou, orientace v technologických postupech výroby, schopnost číst technické výkresy, odpovědnost, samostatnost, spolehlivost., Způsob prvního kontaktu: e-mailem, telefonicky., Zaměstnanecké výhody: Po ukončení doby určité možnost prodloužení na dobu neurčitou, náborový příspěvek 10 000 Kč, dotované stravování, příspěvek na dopravu do zaměstnání, až 25 dní dovolené, slevy na kulturní a sportovní akce.. Pracoviště: Solodoor a.s., nádražní 166,sušice, Nádražní, č.p. 166, 342 01 Sušice 1. Informace: Lena Yvona Geryková, +420 601 056 503.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 38 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČI MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 38000 kč, mzda max. 41000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Řidiči mezinárodní kamionové dopravy - vozidla IVECO SOLO, NABÍZÍME: práci na zánovních vozidlech v relacích BENELUX, FR, DE, víkendy volné, 5 týdnů dovolené, Nabízíme možnost rozšíření řidičského průkazu + získání profesního průkazu, Základní plat 38 000 - 41 000 Kč, NÁSTUP: dle dohody, KONTAKT: Osang Luděk, tel.: 602 102 813, e-mail: luka.kt@tiscali.cz. Pracoviště: Luděk osang, Kličkova, č.p. 656, 339 01 Klatovy 1. Informace: Luděk Osang, +420 602 102 813.

Michal Straka.

Klatovy doma znovu prohrály. Špatný výkon, zlobil se Straka

Porada fotbalistů Jiskry Domažlice během přestávky na pití v generálce proti doubraveckému Senku (5:1).

Jiskra vyzve na úvod Vyšehrad. Rokycany hostí Petřín

Sušice hraje v sobotu ve Starém Plzenci

Sušice – První zápas v nové sezoně I. A třídy zvládli fotbalisté Sušice tak z poloviny. Na domácím stadionu remizovali s Kaznějovem 2:2. Bonusový bod navíc si připsali po výhře na penalty.

Silniční Král Šumavy se blíží. Tak co, pojedete?

Klatovsko – Už jen týden zbývá do startu pětadvacátého ročníku cyklistické vytrvalostní jízdy Author Král Šumavy ROAD, kterou příští sobotu 25. srpna pořádá Triatlon Klub Klatovy.

Senco vyzve nevyzpytatelnou Soběslav

Plzeňský kraj – V Tlumačově vzplane bitva dvou úspěšných týmů z úvodního kola krajského přeboru.