Junioři slaví: Postoupili do ligy

KLATOVY - Výhrou 6:3 nad Kralupy nad Vltavou poskočili mladí hokejisté v průběžné tabulce na její čelo

7.4.2008

Radost klatovských juniorů po postupu do ligy z prvního místa.Foto: DENÍK/Radmila Nagovská

Skvělou tečku viděli příznivci hokeje v pátek na zimním stadionu v Klatovech. V kvalifikaci o juniorskou ligu se domácí hokejisté rozloučili s fanoušky vítězstvím 6:3 nad mužstvem HK Kralupy nad Vltavou, které přeskočili v průběžné tabulce na 1. místo. V utkání zaznamenal čtyři trefy Lukáš Holub. Po roce se do Klatov vrací 1. liga juniorů.

HC Klatovy – HC Kralupy nad Vltavou 6:3.

Holub v oslabení vybojoval v 7. minutě puk, poslal ho na modrou Čubanovi, který sice poprvé nezakončil, ale jeho odraženou střelu z rohu poslal opět před bránu Holub a Pavel Čuban blafákem překonal Kučeru. Ze strany hostí přišla šance v podobě střely Hanouska, ale Zeman byl na místě. V 18. minutě Horejš zatáhl puk do útočné třetiny, přenechal Babkovi, ale jeho střela byla nepřesná. Pak poprvé skóroval Lukáš Holub, kterého našel Čuban najetého, a prvně jmenovaný 43. vteřin před přestávkou vyškolil Kučeru blafákem mezi betony.

V 24. minutě šel za vysokou hůl pykat hostující Novák. V útočném pásmu domácí nepřesně rozehráli, Hanousek vybojoval puk a nikým neohrožen blafákem překonal domácího Zemana.Velká šance Kralup přišla v přesilovce 5 na 3, ale prázdnou bránu netrefil Háva. Nedáš – dostaneš se potvrdilo i tentokrát. Marek Horejš zachytil rozehrávku Kralup, vyslal Lukáše Holuba do brejku a ten dává svůj druhý gól do šatny.
Ve třetí třetině hosté opět snižovali. Trestuhodně nepokrytí hráči Říha s Freyem překonali osamoceného Zemana a prvně jmenovaný snížil opět na rozdíl jednoho gólu. Ve 44. minutě prokličkoval hřiště Hromada, kterého ale Řehák fauloval a v přesilové hře Klatovy udeřily. Ze skrumáže před brankou se trefuje potřetí Lukáš Holub. Ve 49. minutě úřadoval opět kdo jiný než Holub. Černý střílel na gólmana a odražený puk zpoza brány naservíroval Čuban osamocenému Lukáši Holubovi, který dává již čtvrtý gól v pořadí. Další přesilovka přinesla zase gól, když první lajna dobře kombinovala a Čuban s Holubem připravili Janu Setikovskému parketu pro skórování. Po tomto gólu se dostal do brány hostů David Kolc. Kralupům se přece jen podařilo ještě skórovat. Háva unikl klatovským obráncům a jeho dobře mířenou přihrávku zužitkoval Hanžl střelou mezi betony domácího Zemana a podtrhl konečný účet zápasu na 6:3.

Sestava HC Klatovy: Zeman, (Baar) - Nejdl, Valečka, Hromada, Plánička, Černý, Turhobr, Pericat, Kokoška, Horejš, Babka, Holub, Zhvakin, Čuban, Vondryska, Setikovský, Jindra, Adamec.

Řekli po utkání:
Jaroslav Bukovský, asistent trenéra: „Kluci se do posledního utkání těžko motivovali, protože liga byla vyhraná. Přesto jsme nechtěli zklamat diváky. Myslím, že tým zabojoval o pěkný výsledek, protože i soupeř se snažil co nejlépe zahrát. Hlavní motivací pro nás byla oplátka porážky, kterou jsme utrpěli na ledě v Kralupech nad Vltavou. Když se ohlédnu na začátek sezony, musím konstatovat, že jsme splnili cíl, který jsme si hned v úvodu s klukama dali – že první ligu vybojujeme. A pro tento cíl jsme během celé sezony dělali všechno. Ze začátku jsme měli 26 hráčů, postupně několik jich odpadlo (ti, co na to nestačili, nebo měli studijní povinnosti), ale zdravé jádro zůstalo, a to si baráž vybojovalo. Protože sezona byla docela dlouhá, už se všichni těšíme, že si odpočineme.“

Roman Vondryska, kapitán: „Postup do první ligy jsme sice už měli jistý, ale pořád jsme hráli o to, zda do ní postoupíme z prvního nebo z druhého místa. My jsme ale chtěli vyhrát, proto jsme se snažili i během posledního zápasu. Vždyť na to, abychom si zase mohli zahrát v první lize, jsme čekali celou letošní sezonu. Kdybych měl hodnotit nejtěžšího soupeře, pak bych asi řekl, že to bylo Veselí, se kterým jsme hráli v kvalifikaci.“

Autor: Radmila Nagovská

7.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 21 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři ZÁMEČNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ATRAKTIVNÍ FINANČNÍ OHODNOCENÍ V ZÁVISLOSTI NA VZDĚLÁNÍ A PRAXI, POŽADUJEME: SOU/SŠ v oboru (strojní zámečník, opravář zemědělských strojů apod.), ochota pracovat na směny (celoroční nepřetržitý směnný provoz - 12hodinové směny) a přesčas, dobrý zdravotní stav, fyzická zdatnost, pracovitost, manuální zručnost, samostatnost, odpovědnost, flexibilita, VÝHODOU: svářečský průkaz Z-E1, Z-T3 výhodou (možnost obnovení oprávnění), průkaz na VZV výhodou, NÁPLŇ PRÁCE: obsluha, opravy a údržba výrobního zařízení; odpovědnost za kvalitu vyráběných výrobků; dodržování pravidel systému řízení jakosti, bezpečnosti potravin a environmentálního systému; plnění dalších úkolů dle pokynů nadřízeného, NABÍZÍME: dotované závodní stravování, 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dopravu, zvýhodněné telefonní tarify, firemní společenské a sportovní akce. Pracoviště: Lyckeby amylex, a.s., Strakonická, č.p. 946, 341 01 Horažďovice. Informace: Radka Černá, +420 376 532 207. Obchod - Obchod Obchodní referent 20 000 Kč Odbytoví agenti Odbytový agent. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Emp - centauri, společnost s ručením omezeným, ul. 5. května, č.p. 690, 339 01 Klatovy 1. Informace: Marian Váňa, +420 603 497 419. Informační technologie - Informační technologie Programátor 20 000 Kč Vývojáři webu a multimédií DESIGNER WEBOVÝCH STRÁNEK. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní doba: po-pá 8:00 - 16:00, OČEKÁVÁME: všeobecný přehled v oblasti webových technologií, dobrou znalost grafických programů, schopnost týmové práce a trvalého sebevzdělávání, zodpovědný a kreativní přístup, vlastní iniciativu, VÝHODOU: znalost vektorové grafiky, NABÍZÍME: práci v příjemném a klidném prostředí, spolupráci na vývoji mezinárodního informačního systému www.retailys.cz, Více informací p. Heller: e-mail info@inak.cz, telefonicky 376 383 611 (po-pá 8-16 hodin). Pracoviště: Retailys.com s.r.o., Husovo náměstí, č.p. 50, 339 01 Klatovy 1. Informace: Petr Heller, +420 376 383 611. Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 40 000 Kč Mistři a příbuzní pracovníci ve strojírenství VEDOUCÍ LAKOVNY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: VŠ/SŠ technického směru, praxe v oboru, MS Office, VÝHODOU: znalost AJ/NJ, NÁPLŇ PRÁCE: organizace, plánování a řízení chodu lakovny, efektivnost práce, NABÍZÍME: 5 týdnů dovolené, 13. plat, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění. Pracoviště: Otavské strojírny a.s., Strakonická, č.p. 365, 341 01 Horažďovice. Informace: Miloslava Janoutová, +420 376 334 490.

Tomáš Řepka odehrál v dresu SK Panthers Čelákovice soutěžní zápas ve čtvrté třídě.
47

Soud projednával obžalobu Řepky. Hrozí mu osm let, k soudu nepřišel

Patrizio Stronati na snímku z semifinále fotbalového poháru MOL Cup mezi FK Mladá Boleslav a SFC Opava v Mladé Boleslavi 26. dubna 2017.
15

Myslel jsem, že si ze mě střílí, říká reprezentační nováček o pozvánce

Měcholupy se utrhly na čele tabulky

Klatovsko – Víkendová porážka fotbalistů Bolešin v rámci 8. kola okresního přeboru na hřišti Nezamyslic a vítězství měcholupského lídra na půdě rezervy Sušice znamená jediné.

Muži Chudenic se nechali vykartovat. Ženy uspěly

Chudenice – Závěr podzimní části mistrovských soutěží v národní házené spěje ke konci.

Šumavský kufr byl rekordní

Albrechtice u Sušice – Do letošních závodů na Klatovsku se registrovaly skoro čtyři stovky běžců.

Béčko Klatov zahájilo krajskou ligu v hokeji remízou a výhrou

Klatovy - Vzhledem k ústupu některých mužstev reagovalo vedení plzeňské krajské hokejové ligy spojením s karlovarskou soutěží.