Skvělou tečku viděli příznivci hokeje v pátek na zimním stadionu v Klatovech. V kvalifikaci o juniorskou ligu se domácí hokejisté rozloučili s fanoušky vítězstvím 6:3 nad mužstvem HK Kralupy nad Vltavou, které přeskočili v průběžné tabulce na 1. místo. V utkání zaznamenal čtyři trefy Lukáš Holub. Po roce se do Klatov vrací 1. liga juniorů.

HC Klatovy – HC Kralupy nad Vltavou 6:3.

Holub v oslabení vybojoval v 7. minutě puk, poslal ho na modrou Čubanovi, který sice poprvé nezakončil, ale jeho odraženou střelu z rohu poslal opět před bránu Holub a Pavel Čuban blafákem překonal Kučeru. Ze strany hostí přišla šance v podobě střely Hanouska, ale Zeman byl na místě. V 18. minutě Horejš zatáhl puk do útočné třetiny, přenechal Babkovi, ale jeho střela byla nepřesná. Pak poprvé skóroval Lukáš Holub, kterého našel Čuban najetého, a prvně jmenovaný 43. vteřin před přestávkou vyškolil Kučeru blafákem mezi betony.

V 24. minutě šel za vysokou hůl pykat hostující Novák. V útočném pásmu domácí nepřesně rozehráli, Hanousek vybojoval puk a nikým neohrožen blafákem překonal domácího Zemana.Velká šance Kralup přišla v přesilovce 5 na 3, ale prázdnou bránu netrefil Háva. Nedáš – dostaneš se potvrdilo i tentokrát. Marek Horejš zachytil rozehrávku Kralup, vyslal Lukáše Holuba do brejku a ten dává svůj druhý gól do šatny.
Ve třetí třetině hosté opět snižovali. Trestuhodně nepokrytí hráči Říha s Freyem překonali osamoceného Zemana a prvně jmenovaný snížil opět na rozdíl jednoho gólu. Ve 44. minutě prokličkoval hřiště Hromada, kterého ale Řehák fauloval a v přesilové hře Klatovy udeřily. Ze skrumáže před brankou se trefuje potřetí Lukáš Holub. Ve 49. minutě úřadoval opět kdo jiný než Holub. Černý střílel na gólmana a odražený puk zpoza brány naservíroval Čuban osamocenému Lukáši Holubovi, který dává již čtvrtý gól v pořadí. Další přesilovka přinesla zase gól, když první lajna dobře kombinovala a Čuban s Holubem připravili Janu Setikovskému parketu pro skórování. Po tomto gólu se dostal do brány hostů David Kolc. Kralupům se přece jen podařilo ještě skórovat. Háva unikl klatovským obráncům a jeho dobře mířenou přihrávku zužitkoval Hanžl střelou mezi betony domácího Zemana a podtrhl konečný účet zápasu na 6:3.

Sestava HC Klatovy: Zeman, (Baar) - Nejdl, Valečka, Hromada, Plánička, Černý, Turhobr, Pericat, Kokoška, Horejš, Babka, Holub, Zhvakin, Čuban, Vondryska, Setikovský, Jindra, Adamec.

Řekli po utkání:
Jaroslav Bukovský, asistent trenéra: „Kluci se do posledního utkání těžko motivovali, protože liga byla vyhraná. Přesto jsme nechtěli zklamat diváky. Myslím, že tým zabojoval o pěkný výsledek, protože i soupeř se snažil co nejlépe zahrát. Hlavní motivací pro nás byla oplátka porážky, kterou jsme utrpěli na ledě v Kralupech nad Vltavou. Když se ohlédnu na začátek sezony, musím konstatovat, že jsme splnili cíl, který jsme si hned v úvodu s klukama dali – že první ligu vybojujeme. A pro tento cíl jsme během celé sezony dělali všechno. Ze začátku jsme měli 26 hráčů, postupně několik jich odpadlo (ti, co na to nestačili, nebo měli studijní povinnosti), ale zdravé jádro zůstalo, a to si baráž vybojovalo. Protože sezona byla docela dlouhá, už se všichni těšíme, že si odpočineme.“

Roman Vondryska, kapitán: „Postup do první ligy jsme sice už měli jistý, ale pořád jsme hráli o to, zda do ní postoupíme z prvního nebo z druhého místa. My jsme ale chtěli vyhrát, proto jsme se snažili i během posledního zápasu. Vždyť na to, abychom si zase mohli zahrát v první lize, jsme čekali celou letošní sezonu. Kdybych měl hodnotit nejtěžšího soupeře, pak bych asi řekl, že to bylo Veselí, se kterým jsme hráli v kvalifikaci.“