Hokejisté Klatov v úterý večer zvítězili nad Pískem a snížili tak sérii úvodního kola druholigových vyřazovacích bojů na 1:2. Ta pokračovala včera večer v Klatovech čtvrtým zápasem, jehož výsledek byl znám až po uzávěrce této strany. Aktuální výsledek ale dnes najdete na straně ??. Vpřípadě výhry Klatov se bude rozhodovat o postupujícím v sobotu 8. března od 17.00 hodin v Písku.

Klatované se v úterý ve třetím utkání play off do svých hostů pustili s obrovským odhodláním prodloužit sérii a odvrátá tak konec sezony. To se jim po výborném bojovném výkonu celého týmu v čele s perfektním gólmanem Halmošim a podporou výtečného publika povedlo.

SHC Klatovy – IHC Písek 4:0.

Úvod zápasu přinesl šance na obou stranách, ale skóre se neměnilo. V 7. minutě se poprvé vylučovalo, ale domácím se přesilovka vůbec nevydařila. Naopakv oslabení zahrozili hosté, ale Vondřich ztroskotal na pozorném Halmošim. V 10. minutě se poprvé trestalo i na straně Klatov, ale ani Písečtí výhody nevyužili. V 15. minutě udělal obrovskou radost početnému domácímu publiku Hobl, který po spolupráci s Čubanem střelou nad Kubišovu lapačku otevřel skóre zápasu. V 16. minutě pokličkoval až k bráně hostů Holý, ale sekání píseckého Svobody mu nedovolilo pouť dokončit. Ani následující přesilovka se domácím nepovedla. Po vyrovnání sil na ledě musel hasit nebezpečí Halmoši, kterého střelou zaměstnal písecký kapitán Míka. Na druhé straně puk po pokusu Kuželíka skončil v lapačce Kubiše. Úvodní třetinu dohrávali domácí v oslabení, hosté usilovali o vyrovnaní, ale marně.

Také druhou třetinu domácí načínali v oslabení, které přečkali bez újmy. Naopak po ní Klatované Polák, Kuželík, Kepl předvedli pěknou kombinaci, ovšem gól z ní nevytěžili. Ve velmi slibné pozici se ocitl i klatovský Kalafut, ale také neskóroval. Domácí se dočkali až ve 25. minutě, když Setikovský našel Čubana a ten střelou přes obránce zvýšil na 2:0. Domácí poté ožili, ale šance Holého, Poláka, Straky, Kuželíka gólem neskončily. Od 32. minuy čelili tři stateční tlaku čtyř Písečanů, a skvěle podpořeni výborným Halmošim v kleci obstáli. Ve 37. minutě nepotrestali hosté špatné střídání Klatov a do konce třetiny udávali tempo hry domácí.

V úvodu závěrečné třetiny vystrčili růžky hosté, ale Kica neuspěl, na druhé straně vzápětí čaroval Kubiš. Poté se zase blýskl klatovský Halmoši, který vychytal Kicu. Od 44. minuty se na ledě hodně přiostřilo. Písek se všemožně snažil o obrat, ale klatovští statečně čelili jejich tvrdým atakům. Hosté naráželi na neprostupný obranný val Klatov a nuceni otevřít hru zapomínali na zadní vrátka. Tím se nabízela šance pro brejky domácích. Jenomže Holý orazítkoval jen tyč Kubišovy brány, neuspěl Setikovský ani Kepl. V 56. minutě dostal Písek výhodu asi půlminutové dvojnásobné přesilovky, navíc klatovský gólman Halmoši přejel modrou čáru a musel střídat. Do brány se postavil na 44 vteřin Tvrdík a písecká klec osiřela, takže trojice v červených dresech čelila šestici Jinočechů. Ale žlutomodří neuspěli, naopak klatovský Hobl našel Straku vracejícho se z trestné lavice a ten ze z poloviny hřiště do prázdné brány Písku nemýlil. V poslední minutě klatovští hokejisté hnáni potleskem publika podtrhli konečný účet zápasu čtvrtým gólem. Za bránou puk vybojoval Setikovský naservíroval jej Geltnerovi a ten nemohl nedat. Písečtí těžce nesli porážku a na ledě docházelo k šarvátkám, které pokračovaly i po závěrečné siréně.

Sestava SHC Klatovy: Halmoši (55.09 – 55.53 Tvrdík) – Holub, Černý, Kreuzman, Kalafut, Horník (připraven byl Plánička) – Polák, Straka, Kuželík – Geltner, Kepl, Holý – Hobl, Setikovský, Čuban (připraveni byli: Dvořák a Vondryska).

Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0. Branky: 15. Hobl (Čuban), 25. Čuban (Setikovský), 56. Straka (Hobl), 60. Geltner (Setikovský). Rozhodčí: Zubzanda – Gerat, Merc. Vyloučení: 11:13, navíc klatovský Černý 20 minut OK za nesportovní chování – písečtí Novák a Svoboda oba po 10 minutách za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 16:10, 8:3, 16:7. Diváci: 948. Průběh utkání: 4:0.