„Zpočátku to byl vyrovnaný boj s velmi dobrou defenzivní prací všech našich hráčů. Potom jsme ale zbytečně otevřeli hru a zdramatizovali zápas,“ řekl trenér dorostu HC Klatovy Jaroslav Bukovský.

Klatovští hokejoví dorostenci se už tento pátek 7. března na domácím ledě v 17.00 hodin pustí do kvalifikačních bojů. Jejich soupeřem v úvodním duelu bude Chrudim.

HC Klatovy – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 5:4.

Od začátku utkání hráli klatovští dorostenci velmi disciplinovaně a nedovolili soupeři vážněji ohrozit svou branku. Naopak ve 12. minutě otevřel skóre zápasu domácí Feifrlík po nahrávce Malého. V 17. minutě pronikl domácí Fait po přihrávce Reithara do útočného pásma a střelou z dálky spoza hráče překvapil brankáře hostů. Jihočeši se potom ale oklepali a v 19. minutě snížili. Ovšem důslednou hrou do konce úvodní třetiny současně se sirénou zvýšil domácí Feifrlík na 3:1. Druhá část zápasu se opět lépe povedla hráčům Klatov, když ve 32. minutě přidal Marek po Peksově přihrávce čtvrtou branku. Hosté ale potom přidali hodně na důrazu a výsledkem bylo ve 39. minutě snížení.Ve třetí třetině utkání nejdříve hosté z Veselí snížili na rozdíl jediného gólu, ale hráči Klatov kontrovali v 51. minutě Spurným. V závěrečném tlaku ještě stačili hosté snížit, ale na vyrovnání už jim nezbyl čas.
Sestava HC Klatovy: Šproch - Zýka, Reithar, Peksa, Spurný, Malý, Feifrlík, Marek, Matoušek, Jandík, Vraný, Fait, Bastl.

(buk, my)