Ani druhé utkání úvodního kola vyřazovacích druholigových bojů na ledě v Písku hokejistům Klatov nevyšlo. Domácí IHC o svém vítězství rozhodl v závěru třetí třetiny, když během čtyř minut třikrát skóroval. Jediný gól Klatov dal Kuželík.

Písečtí už tak vedou sérii, která se hraje na tři vítězství, 2:0. Zítra se play off přesouvá z jihu Čech do Pošumaví a Klatovští mají poslední šanci prodloužit sérii a pokusit se odvrátit hrozbu vyřazení.

IHC Písek – SHC Klatovy 4:1. Písečtí začali aktivněji a vypracovali si řadu šancí. Ale jejich úsilí ztroskotávalo většinou na výborném strážci klatovské klece Halmošim. Ten ale přece jen ještě v první třetině, která přinesla řadu vyloučení na obou stranách, kapituloval. V 19. minutě domácí vytěžili ze svého tlaku vedoucí gól. Míka našel Řehoře a ten nezaváhal.

Také ve druhé části utkání hráči obou týmů často zahřívali trestné lavice, ale brankáři byli pozorní. Vyrovnaný průběh druhého dějství dokládají šance, které se urodily na obou stranách – nejprve volala po gólu Řehořova jedovka zpoza obránce, která mířila jen těsně nad branku Klatov, ještě slibněji vyhlížela akce hostů krátce před přestávkou, po níž se chvíli ocitl puk na brankové čáře písecké klece.

Stejně jako v sobotním utkání byl stav po čtyřiceti nedělních minutách 1:0 pro domácí a stejně jako v sobotu se hostům podařilo vyrovnat. Jen branka Klatov přišla už ve 43. minutě. Šťastným střelcem byl Roman Kuželík. Písecké remízový stav vyburcoval k větší aktivitě a po třech minutách se radovali. Vedení vrátil Písku jeho nejlepší střelec Vondřich, který uklidil do branky Halmošim vyraženou Kicovu střelu. Za další tři minuty se měnilo skóre počtvrté a znovu to bylo k radosti Jihočechů. Klatovští bojovali dál, ale překonat píseckou defenzívu byl pro ně úkol nesnadný. Nepoštěstilo se jim ani při početních výhodách, naopak domácí hostům čtyři minuty před závěrečnou sirénou zasadili čtvrtý úder. Řehoř tak svým druhým gólem v utkání definitivně rozhodl o osudu druhého zápasu. Nic na něm nezměnilo ani další oslabení domácích, v posledních vteřinách dokonce dvojnásobné.

Sestava Klatov: Halmoši (připraven byl Tvrdík)- Kalafut, Holub - Horník, Černý - Kuna, Kreuzman, (Plánička) - Heřman, Straka, Polák - Holý, Kepl, Geltner - Kuželík, Setikovský, Dvořák (Čuban, Vondryska).

Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1 Branky a nahrávky: 19. Řehoř (Míka), 47. Vondřich (Kica), 50. Novák (Kalečík), 56. Řehoř (Vondřich) - 43. Kuželík. Rozhodčí: Dundr - Brejcha, Černý. Vyloučení: 13:10, navíc Kubiš z Písku 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Diváci: 1000.

(kou, koš, pj)