Prohrou zakončili prolínací část druholigové soutěže hokejisté Klatov. Ti podlehli ve středu večer svým hostitelům v Benešově.
Zápas, který už nemohl ovlivnit výchozí postavení Klatov pro nadcházející vyřazovací boje, dal klatovským lodivodům prostor pro vyzkoušení různých variant hlavně sestavě. Šanci tak v bezstarostném zápase dostal širší kádr Klatov. Chyběl jen pracovně zaneprázdněný útočník Kepl.

HC VHS Benešov – SHC Klatovy 7:4.

V první části zápasu začali lépe domácí a výsledkem jejich aktivity byl vedoucí gól v páté minutě z hole Radka Jágra. Klatovští hokejisté ale odpověděli vzápětí. Martin Kuna nahodil puk na bránu Benešova a domácí gólman si jej sám srazil za záda. Jenomže pak hosté zapomněli na zadní vrátka a dvakrát inkasovali. Ani dvoubrankové manko Klatovy nezlomilo. Hosté zabojovali a výsledkem bylo vyrovnání. V 18. minutě nejprve Michal Polák po asistenci Straky snížil a devětatřicet vteřin před koncem první třetiny si oba hráči role vyměnili a Michal Straka ve vlastním oslabení vyrovnal po přihrávce Poláka.

V úvodu druhé dvacetiminutovky měly Klatovy výhodu několika přesilovek, z nichž ale nedokázali vytěžit ani jeden gól. Prosadili se až ve 31. minutě, akci kapitána Straky úspěšně zakončil Čuban. Klatovy se poprvé v utkání ujaly vedení a jak se později ukázalo i naposled.

Benešov o šest minut později ukázal, na co jsou přesilové hry. V dvojnásobné početní výhodě domácí srovnali. Poté podržel ve hře Klatovy gólman Martin Tvrdík. Dvakrát pokryl sólové nájezdy benešovských hráčů a jeho zásluhou se skóre zápasu ve druhé třetině už nezměnilo.

Ve třetí třetině se hrálo velmi opatrně a obě strany čekaly na chybu soupeře. V 50. minutě se utrhl klatovský Jan Setikovský, který byl zastaven za cenu faulu, a za zákrok hlavní sudí nařídil trestné střílení. Sám postižený ale šanci neproměnil, když jeho blafák domácí gólman vystihl. Pak už měli slovo jen domácí. Třemi slepenými góly v rozmezí čtyř minut v závěru zápasu rozhodli o tom, že tři body zůstanou v Benešově.

Sestava SHC Klatovy: Tvrdík (připraven byl Zeman) – Černý, Pericat, Kreuzman, Mužík, Kalafut, Plánička, Horník, Kuna – Polák, Straka, Holý – Geltner, Maxa, Čuban – Holub, Setikovský, Kuželík – Dvořák, Vondryska.⋌ (pj, my)