SHC Klatovy – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:2 po prodloužení.

Už ve druhé minutě zápasu měli domácí výhodu přesilové hry, které však nedokázali využít. Klatované měli v herně vyrovnaném úvodu šancemi mírně navrch, ale v 7. minutě se radovali hosté. Na konci pěkné kombinační akce byl Šulčík. Další minuty hry přinesly bojovný hokej na obou stranách, ovšem akce likvidovaly pozorné defenzívy nebo oba brankáři. V 15. minutě se vytáhl gólman Klatov, v závěrečné minutě klatovští obránci odzbrojili pronikajícího Šulčíka. Hned v úvodu druhé třetiny dostal přihrávku na modré číhající Freiberg, ale Štelmach ho vychytal. Poté nedokázal na druhé straně ani nadvakrát překonat hostujícího gólmana Kubeše Černý. Vyrovnání přinesla až početní výhoda Klatov, když Kalafut posunul puk na modrou Černému a jeho dělovku tečoval Straka. Vzápětí mohl dostat do vedení tým Klatov Kuželík, ale před odkrytou klecí Jindřichova Hradce promáchl a opět se potvrdilo rčení nedáš – dostaneš. Ve 30. minutě, když si menší tresty odpykávali klatovský Mužík a hostující Štěrba, domácí inkasovali hodně laciný gól po spolupráci Šťastného a Cmunta. Klatovy se sice poté snažily o vyrovnání, ale marně. Propásly i kratičkou dvojnásobnou přesilovku a ke druhé přestávce šly znovu s jednobrankovým mankem. V početní výhodě načínali Klatované i závěrečnou část utkání. Ale ani té nedokázali využít. Ovšem dočkali se po vyrovnání sil na ledě. Ve 44. minutě pálil Setikovský, jeho střelu ještě gólman Kubeš vyrazil, ale na pohotovou dorážku Kuželíka byl krátký. Ve 46. minutě netrefil odkrytou klec hostů Maxa, na druhé straně hasil zaváhání klatovských obránců brankář Štelmach. Klatovy po vyrovnávací brance ožily, bez újmy přečkaly oslabení a mohly rozhodnout. Jenomže Geltner pálil vedle, Kepl pozorného gólmana hostů nepřekvapil a šanci spálil i Maxa. Blízko k rozhodnutí měli i hosté, ale Štelmach svůj tým podržel. Šedesát minut čistého času o vítězi nerozhodlo, a tak se prodlužovalo. Pětiminutovku načínaly Klatovy přesilovkou, ale bez gólového efektu. Ani další minuty prodloužení nepřinesly příliš vzruchu na ledové ploše a ani další branky.

Sestava SHC Klatovy: Štelmach (připraven byl Tvrdík) – Kalafut, Černý, Kreuzman, Mužík, Horník, Kuna (připraven byl Pericat) – Polák, Straka, Heřman – Geltner, Maxa, Kepl – Holub, Setikovský, Kuželík (připraveni byli: Čuban, Holý, Dvořák).

Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0, v prodloužení 0:0. Branky: 26. Straka (Kalafut, Černý), 44. Kuželík (Setikovský, Holub) – 7. Šulčík (Cmunt, Novotný), 30. Cmunt (Šťastný). Rozhodčí: Nečas – Brejcha, Černý. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 11:2, 14:3, 14:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2. Diváci: 610.