Na všechny body si brousí zuby klatovští druholigoví hokejisté v předposledním nadstavbovém utkání. V něm v neděli 24. února hostí Jindřichův Hradec.
„Určitě chceme doma vyhrát. Plný počet bodů je pojistkou šestého místa v tabulce skupiny Západ,“ uvedl trenér SHC Klatovy Jiří Kučera. A plán to za předpokladu, že Klatované neklopýtnou, není určitě nemožný. Do konce nadstavby zbývají dvě kola, sedmý Mělník má 39 bodů a osmý Sokolov o bod méně.

Klatovský trenér pevně věří v nedělní bodový zisk i přesto, že mu nyní přidělává vrásky na čele početná marodka. „Kuželík je sice už v pořádku, ale v tomto týdnu onemocněli Maxa, Kepl a Geltner. Věřím, že Maxa s Keplem se dají do kupy, ale Geltner s největší pravděpodobností v neděli nenastoupí. A to je velká škoda,“ upřesnil kouč, který ještě včera nevěděl, zda bude moci využít služeb mladých posil z Plzně. „To se rozhodne až v zítra. Ale byl bych moc rád, kdyby mohly hrát,“ dodal Kučera.

Klatovští hokejisté mají svému zítřejšímu soupeři také co oplácet. V předchozím vzájemném nadstavbovém utkání na jihu Čech Vajgaru totiž podlehli těsně 3:4, když Jihočeši o svém vítězství rozhodli čtyřiadevadesát vteřin před koncem zápasu.. „Já opravdu neznám sílu Jindřichova Hradce. Ale vím, že my musíme hlavně důsledně bránit a nedopouštět se zbytečných chyb,“ řekl klatovský lodivod.

Klatovy jsou podle postavení v tabulce favoritem nedělního nadstavbového zápasu. V průběžném pořadí skupiny Západ jsou šesté se 43 body na kontě a skóre 111:106. Jindřichův Hradec v tabulce skupiny Střed figuruje s 33 body a pasivním skóre 92:123 na jedenáctém místě tabulky.

Neděle 24. února od 17.00 hodin – zimní stadion Klatovy
Nadstavba sudá – lichá: SHC Klatovy – KLH Vajgar Jindřichův Hradec