Do čela se vyhoupli hokejisté lubského Startu

KLATOVY/SUŠICE - Dohrávky čtrnáctého a patnáctého kola uzavřely základní část okresního hokejového přeboru mužů Bohemia Lion Cup 2007/2008.

19.2.2008

Bohemia Lion Cup.Foto: DENÍK/Radmila Nagovská

Hokejisté Malé Vísky si v sobotu hladce poradili s posledním Staňkovem a netrpělivě čekali na nedělní výsledek utkání Sušice – Luby, který rozhodoval o konečném pořadí na čele tabulky po základní části. Dramatický zápas nakonec lépe zvládli hokejisté Startu VD Luby, kteří vyhráli v Sušici 3:2 a při stejném bodovém zisku, ale s lepší vzájemnou zápasovou bilancí s Malou Vískou, se vyhoupli do čela tabulky. Znamená to, že v prvním semifinále play off budou Luby hostit Okulu Nýrsko, druhé semifinále bude tvořit dvojice Malá Víska – Sušice a v utkání o konečné 5. - 6. místo v tomto sdruženém hokejovém přeboru proti sobě nastoupí Flóra Domažlice a HC Tempo Staňkov.
O víkendu 23. a 24. února mají všechna družstva volno, uvedené zápasy budou odehrány na zimním stadionu v Klatovech v termínu 1. – 2. března.

TJ Sokol Malá Víska - HC Tempo Staňkov 11:2. Dohrávka patnáctého kola měla jednoznačný průběh. Nováček z Chodska se snažil, ale na vítěze loňského ročníku, hokejisty Malé Vísky, to nestačilo. Ti si s chutí zastříleli, nakonec z toho byl další dvouciferný výsledek. Nejvíce bodů do kanadského bodování si připsal Jan Fišar, autor tří branek a tří asistencí, gólově s ním držel krok i jeho spoluhráč David Kotěšovec. Hrálo se slušně. Třetiny: 4:1, 4:1, 3:0. Branky: Kotěšovec a Fišar 3, Šimsa 2, Kohout, Papoušek, Kosohorský – M. Kapitán, Blacký. Rozhodčí: Petr Smolík a Václav Peleška. Vyloučení: 4:3.

TJ Sušice – Start VD Luby 2:3. Dramatické utkání od první do poslední minuty vidělo přes 60 diváků. Domácí šli do vedení ve 33. minutě zásluhou Michala Paroubka, Luby srovnaly ve 38. minutě Kalašem, stejný hráč pak o minutu později poslal Luby do vedení. Vyrovnaný souboj pokračoval. Ve 44. minutě se trefil David Janoušek, hosté vedli už 3:1, ale v herní převaze byli domácí. Ti měli drtivý závěr, hlavně útok Vávrů, Paroubek, Pokorný patřil k nejlepším na ledě, na body to ale nestačilo. V 58. minutě snížil na 2:3 znovu Michal Paroubek, zbytek utkání hrála Sušice bez gólmana, měla velkou převahu, ale brankář Lub Libor Krs čaroval. Lubští hokejisté výhru uhájili, poskočili do čela tabulky před Malou Vísku, Sušice skončila po základní části třetí. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:1. Branky: Paroubek 2 – Kalaš 2, Janoušek. Rozhodčí: Miloslav Aschenbrenner a Radek Horejš. Vyloučení: 6:6.

(ks)

19.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Zámek v Mlázovech zve na živý betlém i na adventní koupání

Videosouhrn Deníku – 9.–10. prosince 2017

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Strážov - Na radnici ve Strážově se konalo vítání občánků.

Před pauzou přišla studená sprcha

Hradec Králové, Plzeň – Plzeňští střelci v neděli mlčeli a třináct zápasů dlouhá bodová šňůra extraligového lídra se přetrhla.