Klatované pod taktovkou nového kouče Jiřího Kučery začali s velkou chutí, ale ruce jim svazovala obrovská nervozita. Výsledkem toho byly nepřesné přihrávky a chyby. Klatovským hráčům se vůbec nedařilo, nedokázali nic vymyslet na zkušené a v klidu hrající hosty.

SHC Klatovy – HC ZVVZ Milevsko 1:3.

Klatovy začaly aktivněji, Holého nahození puku nevyvedlo brankáře hostů D. Svobodu nevyvedlo z míry. Poté se prodral před klec hostů Kepl, ale blafákovým bekhendem nedokázal pokus přesně zakončit. Na druhé straně vzápětí Filipi z úhlu minul bránu klatovského Štelmacha. Ve 4. minutě Maxa zavezl puk na útočnou modrou, kde jej přenechal najíždějícímu Holému, ale do jeho střely si obětavě lehl hostující Matouš. Na druhé straně zkusil překvapit Štelmacha Šperger, který pálil přes Horníka, ale strážce klatovské klece byl pozorný. V 6. minutě hlavní rozhodčí Zubzanda poprvé vylučoval, za špatné sřídání pykali domácí. Hosté však při početní výhodně nic nevymysleli. V 11. minutě klatovský gólman úspěšně zkrotil skákavý puk po pokusu Ulmana . . Ve 12. minutě se objevila Geltnerova hokejka v obličeji hostující Štefana a Milevsko opět hrálo přesilovku. Ovšem ani této nedokázalo využit. Ve 13. minutě se ocitl v dobré palebné pozici milevský Filipi, ale puk mu v rozhodujícím okamžiku přeskočil hokejku. Jenomže v 16. minutě domácí obránci vyrobili hrubku, přišli o puk a po nahrávce Krejčího bekhendovým blafákem mezi betony klatovského Štelmacha otevřel skóre zápasu kapitán hostů Pitel, odchovanec sušického hokeje. Klatované pak propásli velkou šanci k vyrovnaná při téměř dvouminutové dvojnásobné přesilovce a do kabiny šli k první přestávce s jednobrankovým mankem.

Ve 22. minutě druhé třetiny Čuban zavezl puk do útočného pásma, ale přihrávka na Setikovského před bránu hostů neprošla, vzápětí pálil Černá mezi betony hostujícího D. Svobody, ale ten byl připraven. Ve 23. minutě opět zaspala domácí obrana, Štefan našel Šulčíka, ale ten Štelmacha nepřekonal. Ve 26. minutě Holý zatáhl po pravém křídle do útočné třetiny, snažil se nahrát najíždějícímu Maxovi, ale puk v cestě zastavil nůž brusle hostujícího Štycha. Ve 28. minutě Čuban využil mantinelu k vysunutí Setikovského a ten střelou po zemi přesně k tyči vyrovnal na 1:1. Jenomže radost Klatovanů netrvala dlouho po devětadvaceti vteřinách hry hosté znovu vedli. Suchánek s Filipim rozebrali klatovskou obranu a jeden z klatovských hráčů zpoza brány namazal v kruhu stojícímu Ulmanovi, který střelou z voleje nedal Štelmachovi v kleci šanci Ve 30. minutě slibně pálil klatovský Černý, ale brankář hostů i přes zakrytý výhled střelu vyrazil, vzápětí si na druhé straně obětavě lehl do střely Pitla klatovský Kreuzman, to samé předvedli poté u klece Milevska domácí střelec Černý a obětavec Schmied. Ve 35. minutě domácí Kepl objel bránu hostů a z otočky chtěl bekhendem překvapit hostujícího gólmana, ovšem úmysl mu nevyšel. V této části hry se domácí hodně trápili, zkušení hosté totiž pozorně střežili střední pásmo a Klatované nedokázali na jejich taktiku nic vymyslet.

Obraz hry se nezměnil ani v závěrečné části utkání, nervózní domácí nedokázali založil slibnější akci. Gólem neskončila ani Strakou tečovaná Kreuzmanova střela, ani Černého dělovka z voleje, do Kalafutovy střely si lehl Filipi. Ve 46. minutě pozlobil domácího gólmana Štelmacha Krejčí, o dvě minuty později se prodral klatovský Holub před klec hostů, ale tísněn nedokázal přesně zakončit. V 50. minutě se utrhl milevský Šperger, vybídl Krejčího ale ten neuspěl. V 55. minutě perfektně našel Straka Geltnera, ten ale úspěšnější v boji muže proti muži byl milevský brankář. V 59. minutě hosté využili přesilovky, když Šperger vyšťoural puk zpod ležícího gólmana Štelmacha, který byl mimo brankoviště doslova paralizován na něm sedícím protihráčem, a Šulčík rybičkou v klidu dostal puk do prázdné klece. V čase 58.42 minut osiřela klatovská brána, půl minuty před koncem utkání si domácí vyžádali oddechový čas, ale stav se už nezměnil.

Sestava SHC Klatovy: Štelmach (připraven byl Tvrdík) – Kuna, Černý, Mužík, Kreuzman, Kalafut, Horník (připraven byl Pericat) – Holý, Polák, Maxa – Geltner, Straka, Kepl – Setikovský, Čuban, Dvořák (40. Holub) – (připraven byl Vondryska).