S prázdnou se vrátili v neděli večer z jindřichohradeckého ledu druholigoví hokejisté Klatov. Ti ani v pátém kole prolínací části soutěže sudá – lichá nedokázali bodovat.

Klatovský trenér Zdeněk Tománek se musel na jihu Čech obejít bez zraněných Straky a Holuba, distancovaného Hobla i stále nemocného Brožíka. Ovšem k dispozici měl novou posilu útočných řad, Michala Poláka, který ke své premiéře naskočil v 15. minutě utkání za Setikovského, jemuž praskl nůž brusle.

Domácí hokejisté se ujali šťastným gólem vedení a když využili o dvě minuty později přesilovky, hosté museli stahovat dvoubrankové manko. To se jim povedlo až po změně stran, ale radost jim nevydržela dlouho a znovu prohrávali. Gólem do šatny dokázali srovnat, ale rozhodující úder Klatovanům v herně vyrovnaném utkání Jihočeši zasadili v předposled ní minutě zápasu.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – SHC Klatovy 4:3. Klatovy začaly s větší chutí, ale šance se střídaly na obou stranách. První oslabení Klatované přečkali bez újmy, posléze ani oni své početní výhody nedokázali využít. Byli to ale domácí, kteří se v 15. minutě ujali vedení hodně šťastným gólem, když nahozený puk Freibergem doklepl do klatovské sítě Dolina. O dvě minuty později domácí hokejisté své vedení zvýšili při přesilovce.
Po změně stran hosté dvěma slepenými góly ve 25. minutě vyrovnali. Polák našel Kuželíka, jehož střela proklouzla do sítě mezi betony domácího brankáře Kubeše. Po dalších sedmatřiceti vteřinách hry dokonale využil zaváhání jindřichohradecké obrany Maxa, asistenci si připsal Mužík. Jenomže o dvě minuty později domácí znovu vedli, když bývalý hráč extraligové Plzně Freiberg nedal klatovskému gólmanovi Štelmachovi šanci. Hosté zbraně nesložili a jejich úsilí přineslo ovoce v podobě vyrovnávacího gólu do šatny sedmatřicet vteřin před přestávkou, když se přesně pod břevno trefil Geltner po spolupráci s Keplem.

Závěrečnou třetinu začali náporem opět Klatované, ale bez brankového efektu. Pak se karta obrátila, ale ani aktivita domácích gólem neskončila. Jindřichohradečtí o svém vítězství rozhodli v předposlední minutě, když v přesilové hře při trestu Ceperka klatovský gólman Štelmach neudržel puk po střele Vachulky, toho se pohotově zmocnil Dolina, posunul jej Freibergovi a ten do zívající brány Klatov nemohl nedat. Osmatřicet vteřin před závěrečnou sirénou klec Klatov osiřela, ale hra bez brankáře k vyrovnání nevedla. Nepřehledný závar před domácí bránou vynesl jen po menších trestech na obou stranách – u domácích Klíma, u hostů Maxa. Jindřichohradečtí takticky podrželi puk.

Sestava SHC Klatovy: Štelmach (připraven byl Tvrdík) – Kalafut, Černý, Kreuzman, Klaus, Mužík, Kuna (připraven byl Horník) – Dorňák, Maxa, Holý – Geltner, Kepl, Kuželík – Ceperko, Setikovský (15. Polák), Čuban (připraven byl Dvořák).