Klatovy na jihu neuspěly

KLATOVY/JINDŘICHŮV HRADEC - Druholigoví hokejisté z Pošumaví inkasovali rozhodující branku na ledě v Jindřichově Hradci čtyřiadevadesát vteřin před závěrečnou sirénou

29.1.2008

SHC Klatovy.Foto: Yvetta Musílková

S prázdnou se vrátili v neděli večer z jindřichohradeckého ledu druholigoví hokejisté Klatov. Ti ani v pátém kole prolínací části soutěže sudá – lichá nedokázali bodovat.

Klatovský trenér Zdeněk Tománek se musel na jihu Čech obejít bez zraněných Straky a Holuba, distancovaného Hobla i stále nemocného Brožíka. Ovšem k dispozici měl novou posilu útočných řad, Michala Poláka, který ke své premiéře naskočil v 15. minutě utkání za Setikovského, jemuž praskl nůž brusle.

Domácí hokejisté se ujali šťastným gólem vedení a když využili o dvě minuty později přesilovky, hosté museli stahovat dvoubrankové manko. To se jim povedlo až po změně stran, ale radost jim nevydržela dlouho a znovu prohrávali. Gólem do šatny dokázali srovnat, ale rozhodující úder Klatovanům v herně vyrovnaném utkání Jihočeši zasadili v předposled ní minutě zápasu.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – SHC Klatovy 4:3. Klatovy začaly s větší chutí, ale šance se střídaly na obou stranách. První oslabení Klatované přečkali bez újmy, posléze ani oni své početní výhody nedokázali využít. Byli to ale domácí, kteří se v 15. minutě ujali vedení hodně šťastným gólem, když nahozený puk Freibergem doklepl do klatovské sítě Dolina. O dvě minuty později domácí hokejisté své vedení zvýšili při přesilovce.
Po změně stran hosté dvěma slepenými góly ve 25. minutě vyrovnali. Polák našel Kuželíka, jehož střela proklouzla do sítě mezi betony domácího brankáře Kubeše. Po dalších sedmatřiceti vteřinách hry dokonale využil zaváhání jindřichohradecké obrany Maxa, asistenci si připsal Mužík. Jenomže o dvě minuty později domácí znovu vedli, když bývalý hráč extraligové Plzně Freiberg nedal klatovskému gólmanovi Štelmachovi šanci. Hosté zbraně nesložili a jejich úsilí přineslo ovoce v podobě vyrovnávacího gólu do šatny sedmatřicet vteřin před přestávkou, když se přesně pod břevno trefil Geltner po spolupráci s Keplem.

Závěrečnou třetinu začali náporem opět Klatované, ale bez brankového efektu. Pak se karta obrátila, ale ani aktivita domácích gólem neskončila. Jindřichohradečtí o svém vítězství rozhodli v předposlední minutě, když v přesilové hře při trestu Ceperka klatovský gólman Štelmach neudržel puk po střele Vachulky, toho se pohotově zmocnil Dolina, posunul jej Freibergovi a ten do zívající brány Klatov nemohl nedat. Osmatřicet vteřin před závěrečnou sirénou klec Klatov osiřela, ale hra bez brankáře k vyrovnání nevedla. Nepřehledný závar před domácí bránou vynesl jen po menších trestech na obou stranách – u domácích Klíma, u hostů Maxa. Jindřichohradečtí takticky podrželi puk.

Sestava SHC Klatovy: Štelmach (připraven byl Tvrdík) – Kalafut, Černý, Kreuzman, Klaus, Mužík, Kuna (připraven byl Horník) – Dorňák, Maxa, Holý – Geltner, Kepl, Kuželík – Ceperko, Setikovský (15. Polák), Čuban (připraven byl Dvořák).

Autor: Yvetta Musílková

29.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 20 000 Kč Číšníci a servírky SERVÍRKA, ČÍŠNÍK. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Srní 44, 341 92 , Kontaktní osoba: Martina Pletlová tel:607783388,, e-mail: hotelvydra-srni@seznam.,cz, , Zaměstnanecké výhody: ubytování + strava zdarma, Způsob prvního kontaktu: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Micheva s.r.o. - pracoviště, 341 92 Kašperské Hory. Informace: Martina Pletlová, +420 607 783 388. Výroba - Výroba Seřizovači 24 000 Kč Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) OBSLUHA CNC HORIZONTÁLNÍ VYVRTÁVAČKY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Tedražice č.p. 79 Hrádek,342 01, Pracoviště: obsluha strojů s řídícím systémem Heidenhain , znalost čtení výkresové dokumentace, praxe., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, Kontaktní osoba: Petr Šašek tel.730152511, petr.sasek@koramex.cz, Způsob prvního kontaktu: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Koramex a. s. - tedražice, 342 01 Sušice 1. Informace: Petr Šašek, +420 730 152 511. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 80 Kč Pracovníci ostrahy, strážní PRACOVNÍK OSTRAHY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme pracovníka ostrahy na 12-ti hodinové směny, zrkácený úvazek nebo dohoda o provedení práce (DPP), POŽADUJEME: výpis z rejstříku trestů, zdravotní způsobilost, spolehlivost, komunikativnost, VÝHODOU: certifikát profesní kvalifikace strážný (nabízíme možnost zajištění), NÁPLŇ PRÁCE: obsluha vrátnice v Domově pro OZP Bystřice nad Úhlavou, NABÍZÍME: prémie, podnikové straovvání, KONTAKT: nejdříve telefonicky (8 - 16 hodin) nebo e-mailem: Jan Podráský 739 588 566, podrasky@sbsiva.cz (nechodit přímo na pracoviště - kontaktní osoba se tam nenachází). Pracoviště: Sbs "iva", s.r.o. - domov pro ozp bystřice, 340 22 Nýrsko. Informace: Jan Podráský, +420 739 588 566. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 18 000 Kč Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech UKLÍZEČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup: ihned, Pracovní doba: 6 - 14:30, Kontakt: Nový Jiří Ing., tel.: 606 649 567. Pracoviště: Ing. jiří nový - restaurace pod hůrkou, Nádražní, č.p. 179, 339 01 Klatovy 1. Informace: Jiří Nový, +420 606 649 567.

Fotbalisté Velhartic (na archivním snímku v zelenobílých dresech) vybojovali ve víkendovém duelu s Nýrskem B jen bod. Velké Hydčice (ve žlutém) uspěly v Žihobci těsně 1:0.

Jakub Lösch: Křenický fantom, který pohřbil naděje Ježov

Michal Straka.

Klatovy vyhrály. Kouče Straku ale mrzela hra v oslabení

Nezamyslice nasázely třináct branek

Klatovsko – Dlouhá Ves nestačila doma na Janovice. Měcholupy si udržely první pozici.

Baník deklasoval Horní Břízu. Domažlice B potupily Luby

Plzeňský kraj – Nováček z Tlumačova hrál s Nýrskem nerozhodně.

Vítězná premiéra. Klatovy přehrály Děčín

Klatovy – O prvním vítězství Západočechů 4:2 rozhodly dva góly v závěru utkání.

Viktoria udolala Opavu gólem z penalty

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili doma nováčka z Opavy 1:0 a vrátili se do čela tabulky, Jediný gól zápasu vstřelil v 87. minutě Patrik Hrošovský z pokutového kopu.