Bez zraněných Straky, Holuba, distancovaného Hobla i dlouhodobě nemocného Brožíka se bude muset v neděli na ledě v Jindřichově Hradci v utkání pátého kola druholigové nadstavby sudá – lichá obejít trenér hokejového týmu SHC Klatovy Zdeněk Tománek. „Straka a Holub mají od minulého utkání s Chrudimí problémy s rameny. Hobl po trestu z tohoto duelu vyfasoval stopku na jeden zápas. Navíc ještě otazník visí nad startem obránce Kuny, který vynechal trénink kvůli horečce,“ upřesnil Tománek. Ten ale s největší pravděpodobností využije služeb nové posily druholigových Klatov, hokejového útočníka, který letos v lednu oslavil třiadvacáté narozeniny. „Michal Polák je plzeňský hráč, který hrál nyní v prvoligovém Berouně a k nám přišel na hostování do konce sezony,“ potvrdil včera Deníku prezident hokejového klubu HC Klatovy Václav Šimek.

„Polák s námi poprvé trénoval ve středu. Těžko tak mohu hráče po jedné přípravě hodnotit. Ale je to hokejista velký, silný, tedy s dobrými fyzickými dispozicemi, takže by mohl mít navrch v osobních soubojích. Myslím si také, že má trochu problémy s bruslením, ale to určitě dožene bojovností. Věřím, že bude výraznou posilou,“ uvedl klatovský kouč na adresu Michala Poláka. Tento příbramský rodák sbíral zkušenosti v dorostenecké i juniorské extralize, jednu sezony působil v pražské Spartě a má za sebou dvouletou anabázi v zámořské juniorské WHL, kde nastupoval za tým Prince Albert Raiders. Zda služeb tohoto mladého levého křídla, které už hájilo barvy České republiky v juniorské reprezentaci, klatovský lodivod využije už v nedělním utkání, se rozhodne po dnešním tréninku. „Pozítří nás v Jindřichově Hradci čeká velmi důležitý zápas. Musíme už konečně prolomit neúspěšnou nadstavbovou sérii. Tým to potřebuje jako sůl,“ řekl Tománek, kterému je jasné, že na jihu Čech nečeká jeho svěřence žádná procházka růžovým sadem. „I když náš nedělní soupeř je na chvostu tabulky skupiny Střed, dovede potrápit. Především začátky utkání má velmi dobré,“ ví klatovský lodivod. „Bude proto velmi důležitý náš vstup do zápasu, nesmíme hlavně brzy inkasovat, naopak hrát s rozumem a především bojovat. No a dávat góly,“ dodal Zdeněk Tománek.

K nedělnímu utkání klatovští hokejisté, kterým ve skupině Západ patří 37 bodů a sedmé místo, na ledě v Jindřichově Hradci proti tamnímu Vajgaru, který je v průběžné tabulce skupiny Střed s dvaceti body poslední, nastoupí v 17.00 hodin.

Druholigoví hokejisté Klatov by podle zmiňovaných faktů měli v nedělním utkání potvrdit roli favorita, přestože na Jindřichohradecké nemají ty nejlepší vzpomínky. V roce 2004 ve vyřazovacích bojích play off se s nimi střetli naposledy. Jihočeský Vajgar byl tehdy úspěšnější, když Klatovany ve druhém kole play off porazil 2:1 na zápasy.