Žádný bod nedokázali vydolovat na horkém milevském ledě hokejisté Klatov ve středu večer v utkání třetího kola druholigové nadstavby sudá – lichá. Klatované svým hostitelům podlehli. ač byli posíleni útočníkem s bohatými extraligovými zkušenostmi Michalem Strakou. Milevsko si v úvodní třetině vypracovalo dvoubrankový náskok, v závěrečné dvacetiminutovce Klatované prohrávali o jediný gól, ale i když vyrovnání viselo doslova na vlásku, domácí dotáhli zápas do vítězného konce.

HC ZVVZ Milevsko – SHC Klatovy 3:2.

Úvod utkání byl oboustranně opatrný a oba celky se pomalu dostávaly do tempa. Při první přesilové hře Klatov domácí udeřili. Klatovy v obraném pásmu chybovaly, puku se zmocnil Zdeněk Šperger, který se objevil samotný před gólmanem Halmošim a nedal mu šanci zasáhnout. Druhá rána přišla v závěru první části.

Souboj o puk za bránou hostů její strážce Halmoši prohrál, puk posunul před klec Klatov Šulčík a nedůrazně pokrytý Jakub Hamerle zvýšil náskok domácích na rozdíl dvou branek. Ve druhé části středečního zápasu hostující tým zabral, první přesilovku v této části ještě promarnil, ale druhá už se povedla. Horník dostal Maxu do palebné pozice a jeho střelu tečoval do víka milevské klece Pavel Čuban. Tento gól vrátil Klatovy do hry, ale přišla poslední minuta druhé třetiny, kdy z protiútoku Milevsko nepříjemným gólem do šatny opět zvýšilo vedení. Ulman puk nahodil před bránu hostů a jeho vzduchem letící a tečovaná přihrávka Josefem Urbancem skončila za zády klatovského brankáře. V závěrečné třetině padla jen jedna branka. V 52. minutě klatovský Kuželík zavezl puk do útočné třetiny a jeho přihrávku zpoza brány zužitkoval Jakub Dorňák, který dal naději na vyrovnání. Dvě minuty před koncem utkání byl vyloučen domácí hráč, klatovská lavička odvolala gólmana, ale přesilovka šesti proti čtyřem a závěrečný tlak hostů vyrovnání nepřinesly.

Sestava Klatov: Halmoši (připraven byl Tvrdík) – Černý, Kalafut, Kalus, Kreuzman, Kuna, Horník – Hobl, Kepl, Holý – Geltner, Dorňák, Straka – Holub, Maxa, Čuban – Setikovský, Kuželík (připraveni byli: Ceperko , Dvořák).