Hokejisté SHC Klatovy se už zítra pustí na ledě ve Velkém Meziříčí do nadstavbové části druhé ligy sudá – lichá. Klatované se utkají dvoukolově se šesti soupeři, čekají je nelehké boje o body do závěrečné druholigové tabulky o letošní účast ve vyřazovacích bojích play off.
A co čeká hokejové fanoušky z Pošumaví ve druhé části soutěže? Rozhodně kvalitní týmy a neokoukaní soupeři druholigové skupiny Střed.

HC Chrudim

Pokud se týká hráčů s extraligovými zkušenostmi, je Chrudim nejnabitějším týmem druhé ligy, který se netají chutí bojovat o postup do první ligy. A to v čele s novým trenérem Martinem Hostákem, který nahradil Ladislava Lubinu, a hráči Davidem Pospíšilem a Markem Zadinou. V sezoně 2004/2005 sehrály Klatovy s Chrudimí čtyři utkání s výsledky 2:7, 5:3, 4:2, 2:1. To znamená tři výhry a jedna prohra. Lze ale předpokládat, že na soupiskách obou týmů se nyní neobjeví příliš stejných jmen.
HC ZVVZ Milevsko
Hlavním trenérem je Rudolf Suchánek, kterého jsme už vídali v utkáních na klatovském zimním stadionu. V soupisce Milevska figuruje též známý R. Suchánek junior a Richard Pitel, který hrál v barvách Klatov v juniorských letech. Bilance s tímto soupeřem je pro Klatovy nelichotivá. Na domácím ledě se jim nepodařilo Milevsko porazit (0:4, 2:4, 0:3). Jediná výhra 4:3 se Klatovům povedla na ledě soupeře.

HC Tábor

V Pošumaví velmi oblíbený tým, s nímž Klatované mají příznivější bilanci. V play off v roce 2003 Tábor klatovské hokejisty vyřadil v prvním kole a následující rok kohouty z Tábora vyřadili Klatovští. V sezoně 2004/2005 si Klatovy připsaly jednu výhru 2:1, ale i prohru 4:6. Posledním zážitkem Klatov s tímto soupeřem bylo loňské play off osmifinále, v němž SHC Klatovy až v pátém utkání na ledě Tábora výhrou 4:1 postoupil do dalších bojů.

HHK Velké Meziříčí

Velká neznámá. Na soupisce figurují někteří hráči, kteří neuspěli v Havlíčkově Brodě, takže to nejsou žádní druholigoví zelenáči. Předloni postoupilo Velké Meziříčí do druhé ligy a hrálo v moravské skupině. Letos poprvé ve skupině Střed. Proti tomuto soupeři Klatovští nikdy nenastoupili, takže zítra je čeká premiéra.

HC VHS Benešov

Vloni v tabulce skupiny Západ Benešov obsadil osmé místo. SHC Klatovy má s tímto soupeřem vyrovnanou bilanci. Dvakrát zvítězil (6:2, 5:1), dvakrát prohrál (1:6, 1:2).

KLH Vajgar Jindřichův Hradec

S tímto soupeřem se Klatovy naposledy střetly ve vyřazovacích bojích play off v roce 2004. Vajgar byl úspěšnější, když klatovské hokejisty ve druhém kole play off porazil 2:1 na zápasy.