Vítězstvím se s domácím publikem pro letošní rok rozloučili druholigoví hokejisté Klatov. Ti v neděli večer v utkání devatenáctého kola skupiny Západ zdolali nepříjemného soupeře z Roudnice nad Labem, kterému tak oplatili porážku z utkání osmého kola. V sestavě Klatov chyběli nemocní Geltner, Holý a Brožík, naopak hosté přijeli s oporami v podobě medailisty z olympiády a ze světového šampionátu Richarda Žemličky, a Pavla Šreka, kteří mají bohaté zkušenosti z reprezentace a naší nejvyššího hokejové soutěže. Klatovy si nedělním vítězstvím upevnily pátou příčku, ale postavení v tabulce si mohou ještě vylepšit ve středu na ledě v Mělníku, kam zajíždí k poslednímu svému letošnímu zápasu.

SHC Klatovy – HC Roudnice nad Labem 4:2.

Úvod utkání patřil hostům. Nejdříve brejk Roudnice ale zastavil ofsajd a pak domácí gólman Štelmach musel dvakrát zasahovat při pokusech Woše a Žemličky. První přesilovku hosté přečkali bez újmy. Klec Roudnice ohrozil jen střelou od modré obránce Klatov Černý, ale jeho pokus zlikvidoval hostující gólman Kareš. V 7. minutě ovšem Žemlička po nahrávce Vaněčka využil zmatku před Štelmachovou bránou a dostal hosty do vedení. Ve druhé přesilovce Klatov zahrozil Kepl, ale z brankové čáry odpálil puk do bezpečí hostující Kosejk. Při vyloučení domácího Čubana chyboval na útočné modré Kosejk, ale únik a přečíslení v podání dvou Klatovanů nedokázal Kepl po spolupráci s Hoblem ani nadvakrát zužitkovat. V poslední minutě první části zápasu se ale domácí obecenstvo přece jen dočkalo vyrovnání. Nahozený puk Holubem zpracoval Dorňák, který zkušeně přelstil brankáře Kareše.

Ve druhé třetině zápasu hostující Šrek fauloval ujíždějícího Kuželíka, ale nabídnuté přesilovky Klatovy nevyužily. Při vyloučení Setikovského Roudnice také neohrozila vážněji domácího Štelmacha. Pak se na ledové ploše přiostřilo a přibylo potrestaných. Nejprve vzájemné vyloučení domácího Kuželíka a hostujícího Zenka přineslo hru ve čtyřech. Následně klatovský Kreuzman hákoval Žemličku a hosté měli početní výhodu čtyř proti třem. V ní Roudnice držela domácí pod tlakem a Šrekova dělovka minula jen o vlásek Štelmachovu svatyni. Ale pak udeřilo na druhé straně, Setikovský s Hoblem zakombinovali a Kepl dostal Klatovy do vedení. Pouhých 26 vteřin uplynulo a klatovský Dorňák předvedl své kvality a po nahrávce Ceperka blafákem zvýšil náskok domácích na rozdíl dvou gólů.

Úvod třetí třetiny zápasu domácí zaspali. Na ledě byl hostující Žemlička, vyžadující zvláštní „péči“, které se mu ale nedostalo. Vrátil přihrávku Vaněčkovi a ten snížil na rozdíl jediného gólu. Obě strany daly pak vyniknout gólmanům. V 51. minutě měly Klatovy kratičkou výhodu dvojnásobné přesilovky, které ale nevyužily. Až v 56. minutě hry od modré pálil klatovský Horník a odražený puk otočkou do prázdné brány zametl Ceperko. V čase 58.22 minut musel na trestnou lavici klatovský Heřmánek a Roudnice si vyžádala oddechový čas, po jehož uplynutí osiřela klec hostů. Hosté nasadili na ledovou plochu to nejsilnější, co měli k dispozici, ale Vaněčkovu šanci, který se ocitl sám před gólmanem, ovšem Štelmach s přehledem vyřešil. Domácí kapitán Klaus ještě obětavě zastavil poslední šanci Roudnice.

Sestava Klatov: Štelmach (připraven byl Tvrdík) – Kalafut, Černý, Klaus, Kreuzman, Kuna, Horník (připraven byl Mužík) – Hobl, Setikovský, Kepl – Holub, Dorňák, Čuban – Ceperko, Heřmánek, Kuželík – Dvořák.