Přerušt vítěznou sérii lídra a oplatit mu porážku z desátého kola měli v plánu hokejisté Klatov ve středečním druholigovém utkání na ledě v Rokycanech. Přestože Klatované měli partii skvěle rozehranou, z vítězství se nakonec radoval jejich soupeř. Rokycanští si tak upevnili vedení v tabulce, v níž Klatovanům patří páté místo.

HC Dag Rokycany – SHC Klatovy 4:3.

Ještě než se všichni aktéři duelu rozkoukali, otevřel už ve 32. vteřině skóre utkání střelou od modré domácí Šindelář. Klatovský tým se ale nesložil a výsledkem jeho snahy bylo vyrovnání v přesilové hře Jaroslavem Hoblem po asistenci Richarda Kepla. V 10. minutě otočil průběh utkání Jan Setikovský po asistenci Jaroslava Hobla a hostující tým se ujal vedení. V 15. minutě první části klatovský tým ubránil dvojnásobnou přesilovku a skóre se do konce třetiny nezměnilo.

Do úvodu druhé části utkání nastoupily lépe Klatovy. V přesilové hře Holub zpoza brány našel dobře najíždějícího Petra Kreuzmana, který střelou z první prostřelil domácího Šulana. Klatovy vedly o dva góly, ale jejich dobře rozehrané utkání pokazila série vylučování, když od poloviny hrací doby do konce druhé části prakticky nehráliy v pěti. Nejdříve ve 32. minutě hosté úspěšně ubránili dvě minuty trvající přesilovou hru Rokycan pěti proti třem, ale na další oslabení byli už krátcí. Petr Špaček po spolupráci s Turečkem a Švíkem snížil na rozdíl jediného gólu. Deset vteřin před koncem druhé třetiny opět v přesilové hře domácí Tureček střelou z kruhů srovnal skóre utkání.

Do závěrečné třetiny se nastupovalo v remízovém stavu a začínalo se od začátku. Ve 45. minutě Klatovští promarnili devadesát vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu. Drama se chýlilo ke konci, přibylo štouchanců a nehezkých zákroků a výsledkem byla další přesilová hra domácího týmu, který ji využil, když Jan Pavlis po asistenci Fialy strhl vedení na stranu svého celku. Klatované se snažili o vyrovnání, ale k tomu jim nepomohla ani kratičká power play a Rokycany tak potvrdily svoji domácí neporazitelnost.

Oboustranně hezký hokej určitě zaujal všechny diváky na zimním stadionu v Rokycanech. Jen stínem se zdálo být nesportovní a zbytečné píchnutí holí při podávání rukou rokycanského Fialy do klatovského obránce.

Sestava SHC Klatovy: Halmoši, (připraven byl Tvrdík) - Kalafut, Černý, Kreuzman, Klaus, Kuna, Horník, Mužík - Kepl, Setikovský, Hobl - Čuban, Dorňák, Holub - Ceperko, Heřmánek, Kuželík - Babka, Vondryska, Dvořák.