Debaklem Slaného skončil středeční druholigový zápas na ledě v Klatovech.

SHC Klatovy – UK Lev Slaný 10:1.

Klatovy začaly náporem a už ve 3. minutě po chybě hostujícího Petráčka naservíroval puk před bránu Keplovi, který trefou nad vyrážečku slánského Vaňouse otevřel skóre zápasu. Klatovy dál držely soupeře pod tlakem, jenomže proti další změně skóre byl výborný gólman Vaňous, kterého nepřekvapil Kuželík ani Černý. Na druhé straně zahrozil hostující Pavlík, ale přestřelil klec domácího Halmošiho. Pak už ale začali úřadovat jen domácí a v 9. minutě zvýšil na 2:0 v přesilovce Heřmánek. O tři minuty později rozebrali domácí Dorňák s Čubanem hostující obranu a Holub dal třetí gól Klatov. V 15. minutě kapituloval klatovský gólman Halmoši, když Škripko tečoval střelu Kregla.

Po změně stran vidělo nepříliš početné publikum nepohledný hokej, který přinesl jediný gól. Při přesilovce ve 22. minutě kombinaci klatovských Kuny s Čubanem zakončil Dorňák. Poté téměř akrobatickým zákrokem zastavil odražený puk od brusle spoluhráče Černého gólman Klatov Halmoši. Pak nechali Klatovští vyniknout slánského brankáře Vaňouse, puk v jeho náručí skončil z hokejky Kuny a Holuba, nepropálil ho ani Dorňák, který vzápětí přihrával Geltnerovi před prázdnou bránu, ale jemu puk přeskočil hokejku. Setíkovského dělovku Vaňous vyrazil.

V závěrečné dvacetiminutovce, do níž naskočila i čtvrtá formace Klatov, se domácí naštěstí probudili a prosazovali se konečně i střelecky. Ve 45. minutě Geltner s Klausem připravili perfektní pozici pro Dorňáka, který si blafákem vychutnal hostujícího gólmana. Ve 48. minutě mohl zvýšit Setikovský, který si položil brankáře Vaňouse, ale nedokázal přehodit puk přes jeho beton. V 51. minutě při dvojnásobném oslabení potrestali domácí hrubku hostujících obránců, když jejich rozehrávku vystihl Kepl, přihrál Hoblovi a ten nezaváhal. Oslabení Klatov pokračovalo a po dvaceti vteřinách hosté znovu inkasovali, když z rohu Geltner našel Dorňáka a ten završil svůj hattrick. Na 8:0 zvýšil dvě minuty před koncem utkání v přesilovce Setikovský, devátý gól přidal v 59. minutě Geltner a ještě v téže minutě vyslyšel volání fanoušků po desítce Holub, který si položil Vaňouse a bekhendem zavěsil.

Sestava Klatov: Halmoši (připraven Štelmach) – Kalafut, Černý, Klaus, Kreuzman, Horník, Kuna, Mužík, Brožík – Hobl, Kepl, Holý – Geltner, Dorňák, Čuban – Holub, Heřmánek, Kuželík – Ceperko, Setikovský, Dvořák.