Hokejisté SHC Klatovy chtěli na půdě v tabulce níže postaveného soupeře uspět, ale po urputném boji nezískali ani bod, když doplatili zejména na neproměňování šancí.

HC Baník Sokolov–SHC Klatovy 3:1.

Domácím vyšel vstup do zápasu, už ve 37. vteřině je poslal do vedení Dobřemysl. Povzbuzení Sokolovští měli i další velké šance, ale na skvělého Štelmacha si nepřišli Veverka ani Soukup. Otřepané pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. V 10. minutě hosté zakombinovali, Heřmánek tvrdě vystřelil, Závorka jeho pokus vyrazil a Holub pohotově zametl puk za jeho záda - 1:1. Ale v 15. minutě domácí opět strhli vedení na svou stranu, když předvedli další krásnou kombinaci, na jejímž konci byl Nový. Domácím narostlo sebevědomí a o necelé dvě minuty později musel opět vytáhnout Štelmach jeden ze svých skvělých zákroků.
Úvod druhé třetiny patřil Klatovům. Domácí chvílemi nevěděli, kam dřív skočit, ale vše přečkali bez inkasované branky. Až ve 27.minutě, kdy začal rozhodčí vylučovat, se začala hra vyrovnávat. V polovině zápasu měli domácí dokonce možnost hrát krátkou dvojnásobnou přesilovku, ale hosté je prakticky k ničemu nepustili. Do sirény předvedli několik skvělých zákroků oba brankáři.
Poslední třetinu začali hosté přesilovkou, ale domácí se bránili dobře a navíc 3 vteřiny před jejím koncem udeřili. Nový ve vlastním oslabení zabojoval, sebral hostům puk a z levé strany si to namířil ke Štelmachovi, který na jeho blafák nestačil - 3:1. Následně hosté dvakrát zbytečně faulovali a dali tak domácím minutu a 42 vteřin možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Ti sice hosty zamkli v jejich obranném pásmu, ale vstřelit gól nedokázali. Jediný slibný pokus vyslal na branku Štelmacha Polesný, ale jeho projektil skončil na tyčce. Ve 47. minutě si Klatovští vypracovali stoprocentní šanci, kdy stál úplně sám před Závorkou Holub, ale jeho pokus v brance neskončil. Následovala celá řada vyloučení, ale ani jedno z mužstev se už brankově prosadit nedokázalo. Klatovy ještě půl minuty před koncem zkusili power-play, ale domácí již utkání dohráli v klidu.

Sestava Klatov: Štelmach (připraven Tvrdík) - Kalafut, Černý, Mužík, Klaus „C“, Kuna, Horník, Kreuzman, Brožík - Holý, Kepl, Hobl, Čuban, Geltner, Kuželík, Setikovský, Holub, Dvořák, Maxa, Heřmánek, Ceperko.