Dát na frak zvěstem o tom, že na pražské Kobře se nevyhrává, měli v plánu druholigoví hokejisté SHC Klatovy. Ovšem středeční utkání čtrnáctého kola skupiny Západ nedopadlo podle jejich představ a Klatované v nepřesvědčivém a velmi rozpačitém výkonu zůstali hodně dlužni své pověsti výborných bruslařů a neúnavných bojovníků. Klatovy, přestože vedly, dovolily domácím vynutit si prodloužení, v němž kapitán Kobry rozhodl o tom, že dva body zůstanou v Praze a pouhý jeden poputuje do města pod Černou věží. Stejný scénář jako v předchozím duelu proti Klášterci nad Ohří. Tým Klatov dál zůstává na čtvrtém místě tabulky.

HC Kobra Praha – SHC Klatovy 7:6 po prodloužení.

Domácí začali šťastněji, když po 43. vteřinách vyražený puk klatovským gólmanem Halmošim dopravil do sítě hostující hráč. Branka připsána Pavlovi Čurdovi. Klatovy se ale otřepaly a v 5. minutě vyrovnaly Geltnerem po přihrávce Klause. O šest minut později se hosté ujali vedení, když v přesilové hře úspěšně zužitkoval ideální přihrávku na modrou od Holuba Kalafut. Více branek se diváci už ale v první třetině nedočkali, střelcům se nedařilo a šance na obou stranách většinou končily v náručích gólmanů.

Zato po změně stran padlo celkem pět gólů. Klatovy neustále zvyšovaly svůj náskok, ale vlastními chybami v obraně nabízely Kobře šanci zůstávat v zápase. Domácí toho využili a ve 22. minutě při vyloučení Dorňáka vyrovnali. Ale hosté se brankami Dorňáka a Holého dostali do dvoubrankového vedení, které ale znovu ztratili při početních nevýhodách při vyloučeních. Klatovský Hobl čtyři minuty před koncem druhé třetiny nabídl šanci obránci Kunovi a ten dostal Klatovy opět do dvoubrankového vedení.

Ve třetí části utkání v oslabení Klatovy ale dvakrát inkasovaly. Nejprve při vyloučení Geltnera snižoval opět kapitán Kobry Čurda a o chvíli později Žáček při vyloučení Kuny srovnal podruhé stav utkání. V té chvíli si klatovská lavička vyžádala oddechový čas a došlo i k výměně strážců klatovské klece, když Halmošiho vystřídal Štelmach. Klatovy se poté nadechly k náporu, který byl korunován krásnou střelou pod víko v podání Kepla, kterého mezi kruhy našel Hobl. Trend Klatovských gól - hrubka platil po celé utkání a závěr duelu nebyl výjimkou. Dvě minuty před koncem třetí části zápasu po prohraném vhazování v obranném pásmu střelou z první vyrovnal Paris, který si tak vynutil prodloužení.

V něm byli zase sťastnější domácí. Střelou od modré, kterou tečoval jeden z klatovských hráč do růžku Štelmachovy svatyně, ukončil ve čtvrté minutě prodloužení zápas svojí čtvrtou trefou v utkání domácí Čurda. Sestava SHC Klatovy: Halmoši (od 47. Štelmach) - Kuna, Černý, Mužík, Klaus, Kalafut, Horník - Holý, Kepl, Hobl - Geltner, Setikovský, Dorňák - Kuželík, Heřmánek, Holub (připraveni byli: Pericat, Kreuzman, Dvořák, Ceperko, Vondryska).