O čelo tabulky hokejové druhé ligy skupiny Západ bude v neděli bojovat mužstvo SHC Klatovy. Ve středečním klání šestého kola se jim podařilo vyhrát na ledě hostů ze Slaného, a to jim zajistilo posun v tabulce o jednu příčku výš. Na vedoucí Děčín tak v současné době ztrácí dva body.

HC Slaný – SHC Klatovy 2:3.

Než se stačili po úvodním hvizdu domácí zorientovat, Setikovský otevřel hned v první minutě skóre. Ještě před odchodem do šaten zvýšil náskok hostů v 19. minutě Vondryska. Pak se ale vzchopili domácí, a ačkoliv v 21. minutě hráli v oslabení, dokázali snížit náskok hostů na rozdíl jedné branky zásluhou Lapáčka. Třetí branku Klatov dal ve 27. minutě Hobl. Stejný hráč putoval v 52. minutě na trestnou lavici, domácí přesilovky využili a Hudíček vstřelil druhou branku domácích. I přes jejich veškerou snahu se týmu ze Slaného ale nepodařilo do konce utkání alespoň vyrovnat, a tak se ze zisku bodů nakonec radovali hosté z města pod Černou věží.

Spokojen byl i trenér druholigových Klatov Zdeněk Tománek. „Hned v prvním střídání jsme skórovali, to byl povedený začátek. Některé ztráty puku byly samozřejmě nebezpečné, ale podařilo se nám udržet náskok pod kontrolou až do konce,“ uvedl Tománek, který měl k dispozici kompletní sestavu, a mohl proto střídat na ledě čtyři pětky. „Nedělní zápas bude mít mnohem větší náboj, výhra nad Děčínem, který je první, by nás mohla vynést na čelo tabulky,“ dodal kouč .

Třetiny: 0:2, 1:1, 1:0. Branky: 21. Lapáček (Průcha), 53. Hudíček (Petráček, Pavlík) – 1. Setikovský (Holub, Holý), 19. Vondryska (Ceperko, Dvořák), 27. Hobl (Holý). Vyloučení: 8:11. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Bacílek – Ruchař, Vlasjuk.
Sestava SHC Klatovy: Halmoši (připraven byl Tvrdík) – Kalafut, Černý, Brožík, Klaus, Horník, Kuna, Kreuzman, Mužík – Hobl, Setikovský, Holý – Geltner, Dorňák, Kuželík – Holub, Heřmánek, Čuban – Dvořák, Ceperko, Vondryska.