Další tři body si do tabulky druholigové skupiny Západ připsali hokejisté SHC Klatovy, kteří v neděli večer porazili své hosty ze Sokolova.
Domácí mladý tým měl herně mírně navrch, ale střelecky soupeře jasně předčil. Akce hostů příliš vrásek domácímu gólmanovi nepřidělaly, ale po šťastné trefě Sokolov vycítil šanci. Klatovy si už ale vítězství vzít nenechaly.

SHC Klatovy – HC Baník Sokolov 2:1.

Klatované si v úvodu zápasu vytvořili šance, které však brankou neskončily. V 11. minutě zastavili dva hostující obránci faulem unikajícího Kuželíka a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Proti gólmanovi Závorkovi se rozjel domácí Hobl a nezaváhal. Hosté vážněji zahrozili při přesilovce čtyři proti třem, kdy dokonale domácí vyšachovali, ale svůj tým tentokrát podržel brankář Klatov Halmoši. Domácí ve 23. minutě zvýšili svůj náskok na rozdíl dvou branek při dvojnásobné přesilovce, když gólmana hostů prostřelil z kruhu obránce Kuna. Klatovy byly v této části zápasu především střelecky aktivnější, ale puk do sokolovské sítě nedostali. Ve 44. minutě hosté velmi šťastným gólem, když puk propadl Halmošimu mezi betony, snížili a vycítili šanci. Přidali, ale domácí už jim nic nedovolili, taktickou hrou neumožnili soupeři odvolat brankáře. Sokolovská klec osiřela až 13 vteřin před závěrečnou sirénou, ale na skóre už se nic nezměnilo.

„Jsem spokojený i s námi předvedenou hrou, klobouk dolů před hráči, jak zápas zvládli. Vytýkal jsem jim jen, že se málo odhodlávají střílet a že občas soupeři něco doslova zbytečně darovali a náprava nás pak stála síly,“ uvedl trenér SHC Klatovy, který jen litoval, že se jeho svěřencům nepodařilo dát třetí gól. „Hosté snížili a závěr byl proto zase zbytečně hektický,“ dodal. Jedním z klatovských útočníků, který měl v neděli řadu šancí, ale ani jednou se nezapsal do listiny střelců, byl Roman Kuželík. „Škoda, snad mi příště bude štěstí už konečně přát a spadne mi to tam,“ řekl dvaadvacetiletý hráč a pokračoval: „Málem jsme si zadělali na průšvih, když hosté snížili, ale dobře to dopadlo.“

Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. Branky: 11. Hobl (TS), 23. Kuna (Klaus, Geltner) – 54. Formánek. Rozhodčí: Němec – Jílek, Šperl. Vyloučení: 11 (+10 Dorňák, +5 +do konce Kuna) : 10 (+3x10). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 8:5, 16:7, 6:6. Diváků: 410.
Sestava Klatov: Halmoši (připraven byl Jež) – Kalafut, Černý, Brožík, Klaus, Kuna, Horník (připraveni byli: Kreuzman, Mužík) – Hobl, Setikovský, Holý – Geltner, Dorňák, Kuželík – Holub, Heřmánek, Čuban – Dvořák, Vondryska, Ceperko.