Téměř vyhraný zápas ztratili vlastní nedisciplinovaností klatovští druholigoví hokejisté, kteří si v úterním přátelském duelu na domácím ledě nechali dát od houževnatých Korejců, kteří jsou do 25. září v přípravném kempu v Berouně, v průběhu 59. minuty hry tři góly.

Mladíci, kteří ve své zemi hrají nejvyšší hokejovou soutěž, která úrovní odpovídá naší druholigové, se ujali vedení, ale domácí ještě do první přestávky nepříznivý stav zvrátili. Po změně stran měly Klatovy více ze hry a ze své převahy vytěžily další dva góly. Hosté ve druhé třetině propásli šanci ke snížení při téměř dvouminutové dvojnásobné přesilovce.

Také v úvodu závěrečné dvacetiminutovky udávali tempo hry domácí a svůj tlak korunovali pátým gólem. Jenomže pak, zřejmě ukolébáni tříbrankovým náskokem, přestali hrát a uchylovali se ke zbytečným faulům. Toho korejští hosté využili, když při přesilovkách snížili na rozdíl jediného gólu. Na konečných 5:5 vyrovnali při závěrečné hře bez brankáře čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou.

SHC Klatovy - Korea University 5:5 (3:2, 2:0, 0:3)

Branky Klatov: 7. Geltner (Kuna, Setikovský), 13. Setikovský (Holý), 14. Geltner (Setikovský, Holý), 21. Geltner (Setikovský), 39. Dvořák (Vondryska).

Rozhodčí: Bouzek – Růžičková, Rubáš

Vyloučení: 9 (+20 Holý): 7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1

Diváků: 200

Sestava Klatov: Tvrdík – Kalafut, Kuna, Mužík, Černý, Kreuzman, Brožík, Pericat – Geltner, Setikovský, Holý – Stropnický, Dorňák, Kuželík – Dvořák, Jungbauer, Čuban – Šimoník, Vondryska