Dvanáct hokejistů, kteří až do loňska hájili barvy druholigového SHC Klatovy odešlo do Rokycan, které budou letos hrát také druholigovou soutěž. Tuto žhavou a pro mnohé překvapující novinku oznámil účastníkům páteční valné hromady klatovského hokejové klubu jeho prezident Václav Šimek.
„Dozvěděl jsem se to před několika dny,“ upřesnil prezident, který přiznal, že to pro něj samotného byla docela velká rána a čára přes rozpočet. „Místo, abychom vynaložili veškeré úsilí na shánění peněz pro zajištění nové sezony, teď musíme ještě shánět hokejisty,“ konstatoval.
„Ale co se dá dělat. Těm hráčům v žádném případě nic nechci vyčítat a nic jim nezazlívám, v Klatovech odvedla většina z nich kus poctivé práce. Ale tohle je prostě hokejový kolotoč. Většina z nich jsou hokejisté Plzně a šli za zajímavější nabídkou a já nehodlám nikoho přemlouvat ani přeplácet,“ pokračoval Šimek, který věří, že se celému vedení klubu společnými silami podaří v Klatovech vybudovat nový tým, který bude předvádět nejméně tak dobrý hokej, jaký byl k vidění například v minulé sezoně. „Nějaké nové hráče už máme, s dalšími jednáme, šanci dostanou mladí,“ řekl jen k současnému týmu.
Vedení klatovského hokejového klubu ještě nevyřešilo otázku hlavního trenéra, proto byl vedením letní přípravy druholigového týmu mužů pověřen Pavel Čuban, který v minulé sezoně působil u ligových juniorů, ale především o mistrovské body pod jeho taktovkou bojovali klatovští dorostenci.
„Trénuje asi patnáct hráčů, s ostřílenými Maxou a Mužíkem, Kuželík či Hochmann, kteří už nějaké zkušenosti z druholigové soutěže mají, se připravují klatovští a plzeňští mladíci, kteří v minulé sezoně nastupovali hlavně za tým juniorů. Příprava začala v květnu a scházíme se čtyřikrát týdně, jeden den patří individuální přípravě,“ upřesnil informace Pavel Čuban, který je s přístupem hráčů k nepopulárnímu letnímu nabírání kondice spokojený.
SHC Klatovy letos projde velice těžkou zkouškou, čeká ho doslova křest ohněm, ale vedení věří, že zbrusu nový tým nebude hrát v druholigové soutěži druhé housle. „Budeme účastníky opět skupiny Západ, kterou opustil postupující Most a odešel z ní Benešov. Ty nahradily týmy z Roudnice nad Labem a už zmiňované Rokycany.
Základní část soutěže bude opět dvoukolová, následovat bude nástavba sudá – lichá s týmy ze skupiny Střed, s nimiž se účastnici skupiny Západ potkají i v následující play off. Celky z devátého až dvanáctého místa už dál nehrají a poslední automaticky sestupuje. Druholigová soutěž startuje v polovině září.
„Naším cílem je v nadcházejícím soutěžím ročníku hlavně hrát hokej na dobré úrovni, který přitáhne fanoušky. Určitě chceme být účastníky play off,“ řekl Václav Šimek.