Vítězství bylo velice překvapivé. Nejen proto, že Plánice v předchozích dvou duelech musela přijmout vysoké porážky, ale také proto, že do Dešenic přijela pouze v devíti lidech. „Před utkáním jsme měli smíšené pocity. Ještě se nám totiž nestalo, abychom na zápas jeli v tak malém počtu. Složit sestavu? To byl velký oříšek. Existovala i varianta, že půjdu do brány, ale jak se později ukázalo, rozhodnutí, že tam nepůjdu, bylo nakonec správné,“ usmívá se střelec.

Utkání však bylo podle kanonýra Pláničky vyrovnané. „To bylo. Byl to zároveň zápas o spoustě šancí. K nám se trošku přiklonilo i štěstí. Podařilo se nám vstřelit branek víc než soupeřovi,“ líčí šestadvacetiletý hráč Plánice.

Pláničku kromě premiérové výhry potěšil také styl, jakým jeho tým dokráčel ke tříbodovému zisku. „Po celou dobu zápasu jsme na hřišti fungovali jako tým, a to nakonec podle mého názoru rozhodlo. Každý z nás bojoval až do posledních minut, abychom po předchozích nezdarech získali první body v sezoně,“ pochvaloval si fotbalista.

Ačkoliv Plánice teprve teď v novém ročníku III. třídy poprvé bodovala, Plánička má na kontě již čtyři góly. „Ale moc na své výkony a vstřelené góly nekoukám. To, jak zápas dopadne, je totiž vždy výsledek práce celého týmu. Ale je fakt, že útočník je na hřišti od toho, aby dával góly, takže jsem rád, že se mi celkem daří. Pevně věřím, že v tom budu (a budeme) pokračovat,“ přeje si plánický Plánička. „Moje jméno? Spoustu lidí se nad tím zasměje, ale už jsem si zvykl. Asi to tak má být,“ uzavírá.