Jeden takový, s velmi slušným obsazením, a navíc dvoudenní, uspořádali o víkendu členové sportovního klubu Okula Nýrsko. Nesl název Buvolls Cup a hostil starší a mladší fotbalové žáky, ze všech koutů Klatovska, ale i například ze sousedního Domažlicka, Plzeňska či bavorského Bad Kötztingu.

„Letošní v pořadí už třetí ročník jsme mírně pozměnili. Není už jednodenní záležitostí, jako jsme byli zvyklí, ale rozdělili jsme ho do dvou dnů. Zatímco v sobotu hrají starší žáci ročníku narození 1993 a mladší, neděle patří mladším žákům ročníku narození 1995 a mladší,“ vysvětluje jeden z organizátorů Jiří Vondra.

Důvodem toho, že turnaj byl rozdělen do dvou dnů, byl velký zájem ze strany jednotlivých fotbalových klubů. „Nechtěli jsme dát šanci jen minižákům, nebo těm mladším, ale i starším,“ dodává Vondra. Ani tentokrát si nenechali ujít Buvolls Cup mladí fotbalisté ze Sušice, kteří přijeli do Nýrska obhájit loňské prvenství.

Favoritem byly i Klatovy, kteří do sobotního klání starších žáků nasadily hned dva týmy. Hrálo se systémem každý s každým, zápasy trvaly 13 minut. Z prvenství v sobotní části turnaje se nakonec radoval tým Klatovy 93, druhý byl tým ze Sušice a třetí skončilo domácí Nýrsko. Rozdávaly se i individuální ceny.

Nejlepším střelcem se stal se šesti góly Michal Lukeš z Klatov, mezi brankáři byl jako nejlepší oceněn Dan Macoun z Horažďovic. Svoji dávku smůly si při sobotním turnaji vybral domácí Martin Bureš, který si během jednoho utkání zlomil ruku. Od pořadatelů dostal cenu útěchy.