Osečtí do zápasu s Žichovicemi vlétli jako uragán a už po čtvrt hodině hry vedli 2:0. Domácí i nadále svého soupeře mačkali, ale jejich další gólové příležitosti zůstaly nevyužity. V poslední minutě prvního dějství Žichovice snížily, po závaru si totiž domácí borci nešťastně vstřelili vlastní branku. Ve druhém dějství utkání pokračovalo se stejným scénářem z prvních pětačtyřiceti minut – jihočeský favorit byl na hřišti lepším týmem a hosty z Klatovska, kteří do zápasu nastoupili v okleštěné sestavě, patřičně zlobil. Žichovice přidaly druhou trefu až v závěru zápasu. Branka po chybě domácího gólmana však už znamenala pouze kosmetickou úpravu skóre.

„Klasický zápas v letní přípravě. Nebyli jsme kompletní, chybělo nám několik hráčů. Na to se ale rozhodně nechceme vymlouvat. Soupeř byl silný a velmi dobře připravený,“ řekl k zápasu trenér žichovického výběru Michal Čadek. „Doufám, že si všechno dobré necháváme na soutěžní zápasy. Zejména pak na ten první v sobotu ve Starém Plzenci,“ doplnil svou odpověď bývalý kouč divizních Klatov.

POMŮŽE TÝM LEGENDA VIKTORIE?

Před sezonou Žichovice do svých řad ohlásily příchod několika zajímavých posil. Tomáš Jůda, David Žáček a Karel Krejčí přišli z Klatov, mladík Jiří Motl zase z ročního působení v dresu plzeňské Doubravky. Mužstvo doplnili i další borci – třicetiletý brankář Jakub Kozlík, který do Žichovic přišel právě z Oseka, a také Štěpán Říha, univerzální středopolař z Blatné. Na seznamu letních akvizic však figuruje i jedno jméno velmi zvučného charakteru. Týmu by totiž v sezoně měl vypomáhat i legendární Pavel Horváth, současný trenér rezervy Viktorie Plzeň, který v aktivní hráčské kariéře oblékal dres Sparty, Slavie, Plzně nebo slavného Sportingu Lisabon. „Je to tak. Pokud bude Pavel zdravotně v pořádku a bude mít i vzhledem k trénování béčka Viktorie alespoň trochu času, vypomůže nám v některých zápasech,“ prozradil trenér Čadek, jehož vyvolené čeká generálka na sobotní bitvu na jihu Plzeňska ve středu 7. srpna doma proti Chanovicím. „Ještě jednáme o přesném čase, ale hrát bychom měli ve středu na domácí půdě od 18.00 hodin,“ dodal žichovický lodivod.