Svěřenci trenéra Petra Vrabce, kterého si mnozí pamatují jako hráče pražské Sparty, na podzim vyhráli třináct z patnácti utkání a jsou největším aspirantem na postup do ČFL. Porazit je v tomto ročníku dokázaly zatím jen dva týmy. Jedním z nich byly právě Klatovy, které na Rozvoji vyhrály 2:0. Teď jim ale Hořovicko oplatilo stejnou mincí.

FK Hořovicko – SK Klatovy 2:0

Oba týmy začaly s defenzivní taktikou, stav hřiště nedovoloval kombinační hru. Hra byla zpočátku vyrovnaná, od 25. minuty ale převzali iniciativu domácí, kteří si vypracovali hodně standardních situací. A jednu z nich dokázali brzy využít. „Ve 31. minutě se Hořovicko ujalo vedení, když do našeho pokutového území letěl další centrovaný míč. Brankář Rojík ho minul a míč zapadl k tyči branky Klatov," popsal první z klíčových okamžiků Michael Štolka, asistent klatovského trenéra Milana Dejmka.

Ve 38. minutě se po kombinaci z pravé strany dostali hráči Klatov do gólové šance, ale Kotrba nemířil přesně. Za hlavu se klatovští fotbalisté drželi i krátce před přestávkou, kdy vybojoval ve středu hřiště míč aktivní Kadlec a přihrál Řískému, jenž byl sám před brankářem. Domácí svatyni ale přestřelil.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, postupem času začali být hráči Klatov lepším týmem, ale bez efektu. Po ojedinělé akci a taktické chybě Klatov domácí zvýšili na 2:0. Hosté pak vrhli vše do útoku. „Vyvrcholením tlaku byl průnik Lukeše mezi domácí obránce, kteří ho faulovali v pokutovém území, ale sudí byl jiného názoru. Dál jsme útočili, ale s výsledkem se nic nepodařilo udělat. Podali jsme ale bojovný a kvalitní výkon," uvedl Štolka.

„Těšil jsem se na premiéru, ale výsledek je zklamáním. Podali jsme kvalitní výkon, ale domů jedeme bez bodů. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, a snažili jsme se vyvarovat standardních situací, ale to se nám nedařilo," okomentoval svůj první start v klatovském dresu Petr Rybák, který přišel na hostování z Oseka. Divize je podle něj kvalitní soutěž. „Veliký rozdíl mezi krajským přeborem a divizi je v nasazení a rychlosti," dodal Rybák.

Poločas: 1:0. Branky: 31. Hájek, 66. Nademlejnský. Rozhodčí: Duchoň, Štefan, Žáková. ŽK: 1:1. Diváků: 250.

Sestava SK Klatovy 1898: Rojík – Říský, Žáček, Rybák, Janda, Mészáros, Vojtko (75. Dolanský), Chirinciuc (67. Krásný), Kotrba (64. Pavlovič), Kadlec (83. Harmady), Lukeš. Trenéři: Dejmek, Štolka.