Program začne na hřišti Na Rozvoji v 11.30 hodin, kdy proti sobě nastoupí družstva složená z bývalých hráčů Klatov. V zápase se představí například Roman Vonášek, Michal Horňák, Lukáš Rešetár nebo Zdeněk Bečka. Ve 14.30 hodin pak začne přátelské utkání A týmů Klatov a prvoligové Viktorie Plzeň, která letos oslavila svůj pátý mistrovský titul a čeká ji liga mistrů. Vedení Viktorie přiveze pohár pro mistra ligy a během zápasu se uskuteční autogramiáda vybraných hráčů. Pro Viktorii to bude druhý zápas letní přípravy a přijede s celým kádrem včetně nových posil. Lákat k návštěvě bude i bohatá tombola. "O přestávce zápasu s Viktorií Plzeň vylosujeme ze zakoupených vstupenek výherce. Hlavní cenou je zapůjčení automobilu Škoda Karoq na víkend, druhou cenou je víkendový wellness pobyt pro dvě osoby v hotelu Horizont na Špičáku a třetí cenou je mikrovlnná trouba v hodnotě 5000 Kč," vyjmenoval nejhodnotnější ceny hospodář klatovského fotbalového klubu Miloslav Jarošík.

Vstupenky na fotbalové oslavy stojí 90 Kč. Zlevněné vstupné 50 Kč zaplatí ženy, mládež 15 - 18 let a důchodci. Děti do 15 let mají vstup zdarma. "Protože jsme očekávali velký zájem fanoušků, spustili jsme prodej vstupenek i v předprodeji. V den zápasu se samozřejmě budou vstupenky prodávat také, a to ve věžích u hlavního vchodu a u vstupu na hřiště z Nuderovy ulice. Na zápasy se dostane každý, vstupenek je dostatečné množství," uklidnil návštěvníky, kteří si nemohli vstupenky zajistit v předprodeji předseda klubu Jindřich Sojka.

Důležité informace má klub i pro ty, kteří se na oslavy chystají autem. Uzavřeno pro veřejnost bude parkoviště před stadionem, využít lze parkoviště na Erbenově náměstí (bývalá kasárna v Plánické ulici) nebo u hřbitova.

Oslavy zakončí od 20 hodin společenský večer s hudbou a pohoštěním v hotelu Rozvoj, kde bude k vidění i výstavka z klubové historie.