Z výhry se radovali jen fotbalisté Klatov

Klatovsko - Krajské fotbalové soutěže o uplynulém víkendu

9.5.2011

Měčín - Dlouhá Ves (oranžoví) 0:1Foto: DENÍK/Milan Kilián

KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ

Chanovice - Stod 0:2 (0:0; branky: 76. Vlček. 88. Lukášek; ŽK: 0:1; rozhodčí: Křen).

I. A TŘÍDA

Šest kol před koncem letošního ročníku fotbalové 1. A třídy jsou tři celky z Pošumaví na místech, která znamenají sestup, respektive při té lepší variantě boj o zachování účasti v baráži. Původní předpoklady, že po podzimu nastane pozitivní obrat k lepšímu, se nenaplnily. Strážov, Luby a Sušice místo toho, aby si v tabulce bodově polepšily výraznější úspěšnou sérií, pouze paběrkují a jejich účast v druhé nejvyšší soutěži v kraji pro příští ročník je bezpochyby vážně ohrožena.

Ostatně největším důkazem toho, že se svými největšími soupeři ze spodních pater tabulky nestačí držet krok je i poslední kolo. Luby prohrály na hřišti posledního Zbirohu, Sušice doma pouze remizovala s Nepomukem a naděje Strážova, že by konečně přivezl také nějaký bod z venku, byla opět realitě značně vzdálená. Když se k tomu přidá, že ani dosud suverénní Horažďovice nijak ohroženým týmům z Pošumaví v Blovicích remízou nepomohly, pak je situace taková, jaká je.

Blovice - Horažďovice 0:0 (ŽK: 1:2; diváků: 160).

Horšovský Týn - Strážov 4:2 (4:2; branky: Kokštejn 2, Svoboda 2 - Chaluš, P. Presl; rozhodčí: ŽK: 2:3; diváků: 50). Utkání mělo nečekaně bleskový začátek a v 6. minutě už byl stav 2:1. První branku hostů dal ve 40. sekundě po hrubce domácího brankáře M. Chaluš. Domácí odpověděli rychle a dvěma slepenými brankami utkání otočili. Strážovští po kombinaci středem hřiště srovnali skóre brankou P. Presla, ale to byl jejich poslední střelecký úspěch v utkání. Další dobré šance zahodili Janka i Chaluš, a tak přišel trest. Domácí dvěma góly po drtivých brejcích zkušených exligových hráčů rozhodli o svém vítězství. Druhá půle už přinesla jen několik šancí domácích, hosté už síly na zvrat nenašli.

Klatovy - Zruč 1:0 (1:0; branka: Matějka; ŽK: 1:1; diváků: 100).

Sušice - Nepomuk 1:1 (0:1; branky: vlastní - Švejda; ŽK: 2:2; diváků: 120).

Zbiroh - Luby 2:1 (1:1; branky: Jaroš, Kořínek - Javorský; ŽK: 2:3; diváků: 120).

I. B TŘÍDA

Velké zklamání zavládlo po skončení desátého zápasu Sokola Pačejov v tomto ročníku na domácím hřišti. Dosud nedobytná tvrz pačejovských fotbalistů v 1. B třídě byla dobyta.

O velkou šanci snížit bodovou ztrátu na čelo tabulky přišel Sokol Hradešice v přímém souboji s lídrem tabulky v Žákavě. Po těsné prohře naopak bodový rozdíl narostl na devět bodů a prakticky se Hradešickým cíl postoupit z prvního místa rozplynul. Ve hře tak zůstává Nýrsko, které má vzájemný zápas se Žákavou venku k dobru a Svéradice, které lídra hostí doma. Na konci tabulky si domácí prohrou se Svéradicemi ještě více zkomplikoval situaci Svatobor Hrádek. Úspěšnější byla Dlouhá Ves, která po podzimní mizérii, kdy přivezla z venku jen jeden bod, se již podruhé na jaře radovala z vítězství, když dokázala zopakovat výhru 1:0 z Hrádku také v Měčíně.

Pačejov - Losiná 1:2 (0:1; branky: 84. Brůha – 38., 71. Veleman; rozhodčí: Škarda; ŽK: 0:1; diváků: 100). Absence tří opor základní sestavy domácího týmu, Bokra, Mrázka a Zdeňka, se ukázala jako více než citelná. V prvním poločase byli hosté lepším týmem, v 38. minutě se po skrumáži zblízka prosadil hostující Veleman. Do druhého poločasu vstoupili domácí o poznání aktivněji, šance se neujaly. V 71. minutě se podruhé prosadil Veleman, ale v 84. minutě zápas zdramatizovala branka pačejovského Brůhy, který z pokutového kopu snížil. Domácí ožili, v nastaveném čase hostující brankář ale bravurně vytáhl dělovku Němce na roh.

Žákava - Hradešice 1:0 (1:0; branka: Drugda; ŽK: 1:3; diváků: 90). V prvním poločase dominovali domácí a podařilo se jim v něm vstřelit nakonec vítěznou branku a ještě nastřelit tyč. Ve druhém se ale soustředili na defenzívu a zdržovací taktiku a do poslední minuty se strachovali o výsledek, protože v 70. minutě osamocený Florian z 13 metrů branku přestřelil a Hnojského střelu v 83. minutě zastavila tyč.

Žinkovy - Švihov 2:2 (1:1; branky: Hora, Pavlíček - Brož, Sýkora; ŽK: 2:2; diváků: 80).

Starý Smolivec - Mochtín 1:0 (1:0; branka: Strejc; ŽK: 2:4; diváků: 100). O osudu utkání rozhodla 40. minuta, kdy dorážkou ze skrumáže zajistil vedení hostům Strejc. Mochtín ve druhém poločase soupeře přehrával, ale proti zhuštěné obraně domácích se gólově neprosadil. Nejblíže vyrovnání byl v 80. minutě Jiří Dolejš, ale jeho dělovka se jen odrazila od břevna na brankovou čářu.

Měčín - Dlouhá Ves 0:1 (0:0; branka: Heimlich; ŽK: 3:0; ČK: 0:1; diváků: 50).

Přeštice B - Nýrsko 1:3 (0:1; branky: Süss - Polák 2, Tykal; ŽK: 4:3; diváků: 50).

Hrádek - Svéradice 0:1 (0:1; branka: 11. Suchan; ŽK: 2:2; diváků: 80; rozhodčí: Duda; ŽK: 2:2; diváků: 80). V prvním poločase předvedená hra odpovídala postavení obou mužstev v tabulce. Hosté domácí přehrávali, vytvořili se řadu šancí, ale proměnili jedinou, v 11. minutě poslal míč do sítě pohotově Suchan. Skóre mohl pojistit Mičkal, ale neupěl. Ve druhém se obraz hry změnil. Hosté přestali hrát, jakoby chtěli výsledek jen bránit a domácí si v 57. minutě vypracovali čistou gólovou šanci, ale mladíček Faltín branku netrefil. Šance pak měli hráči obou týmů. Domácí spálili dvojitou superšanci, neprosadil se ani Šlehubr, domácí zahrozili střelou Adamce, kterou zastavilo břevno.

9.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy FC Luganu 2:3.