Vysoké vítězství si v zápase 13. kola dorostenecké divize připsali fotbalisté Klatov do devatenácti let, kteří na svém hřišti porazili Strakonice 5:2.

Lví podíl na pohodlné výhře měl střelec Ondřej Mareš, jenž během dvaapadesáti minut nastřílel čtyři branky.

Západočeši se díky zisku tří bodů posunuli v divizní tabulce na deváté místo.

V příštím kole však Klatovy čeká velmi těžký oříšek rezerva Petřína, které patří průběžné druhé místo.

„Úplně stejné utkání jako před týdnem v Plzni se Sportovní školou. Začali jsme dobře a dostali se do vedení 3:0. Závěr první půle jsme ale nezvládli a pustili soupeře na dostřel. Ve druhém poločase jsme se ale výrazně zlepšili a nakonec dotáhli zápas do vítězného konce. Výkon ve druhé části utkání už byl podle mých představ,“ uvedl trenér staršího dorostu Klatov Martin Lepeška.

Zápas mladšího dorostu se soupeřem z jižních Čech nabídl fanouškům mnohem vyrovnanější podívanou. A také raketový nástup hostů, kteří už po jedenácti minutách vedli o dvě branky.

Klatované ale ukázali srdce pravých bojovníků a stačili skóre zásluhou Jiříka a Webera do konce zápasu vyrovnat. Na penalty pak byly úspěšnější Strakonice, které si z Klatov odvezly dva body. Západočeskému celku patří dvě kola před koncem podzimu sedmá příčka.

SK Klatovy 1898 U19 Strakonice U19 5:2 (3:2)

Branky: 12., 25., 28. a 52. Mareš z penalty, 74. Barborka 35. Petráň z penalty, 45. Šourek. Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: 2:3. Diváci: 30. Sestava Klatov U19: Švátora Daněk, Brant, Hejduk, Berka, Krejčiřík, Partyngl, Homolka (55. Havlíček), Mareš (72. Javorský), Barborka, Koliha (68. Kapusta). Trenér: Martin Lepeška.

SK Klatovy 1898 U17 Strakonice U17 2:2 (1:2)

PK: 3:4. Branky: 22. Jiřík, 57. Weber 6. Bártík, 11. Viktora. Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: 1:3. Diváci: 30. Sestava Klatov U17: Šedivec Jiřík, Potužník, Kritof, Fiala (46. Škoch), Pivetz, Podlipský, Weber, Hais, Marek, Pretzelamayer. Trenér: Ludvík Fremut.