Už jen samotná účast v tomto finále, do kterého se probojovaly tři nejlepší týmy z Čech a tři nejlepší družsta z Moravy, byla pro výběr OFS Klatovy úspěchem. Družstvo vedené trenérem Davidem Gajduškem s asistentem Pavlem Vackem ukázalo, že v republikovém finále startovalo právem, když se domů vrátilo s bronzovými medailemi za třetí místo.

Hrálo se systémem každý s každým podle pravidel fotbalu pro věkovou kategorii U12, tzn. v rozestavení 7 + 1. Hrací doba jednoho zápasu byla upravena na 2 x 20 minut. Kvůli vydatným dešťům v týdnu před turnajem se všechny zápasy odehrály na umělé trávě.

V prvním zápase čekal tým OFS Klatovy výběr OFS Žďár nad Sázavou. Soupeř hýřil sebevědomím a do 10. minuty si vypracoval náskok 3:0. V dalších minutách se hra vyrovnala, ale skóre už se nezměnilo. Ve druhém zápase sehrál klatovský výběr vyrovnaný duel s vítězi moravské části – hráči OFS Náchod. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu soupeře, který vyhrál 4:2. V závěrečném duelu prvního dne narazil výběr z Pošumaví na soupeře z OFS Olomouc, kteří v předchozím zápase zdolali OFS Náchod. Klatovský výběr měl velkou převahu, ale skóroval jen jednou, a tak vyhrál 1:0.

Druhý den vrátili hráči OFS Klatovy výběru Prahy porážku z finále Čechy, když zvítězili 1:0. Také v posledním zápase čekal fotbalisty z klatovského okresu známý soupeř z finále Čechy, kterým byl výběr OFS Beroun. Po kvalitním výkonu oplatil klatovský výběr Berounským smolnou porážku z finále Čechy a zvítězil 3:1.

Výsledky a střelci OFS Klatovy: OFS Klatovy – OFS Žďár nad Sázavou 0:3, OFS Klatovy – OFS Náchod 2:4 (Panoš, Kulhánek), OFS Klatovy – OFS Olomouc 1:0 (Poláček), OFS Klatovy – OFS Praha 1:0 (Panoš), OFS Klatovy – OFS Beroun 3:1 (Panoš, Pivetz, Lyer).

Konečné pořadí: 1. OFS Žďár nad Sázavou 13 b., 2. OFS Náchod 10 b., 3. OFS Klatovy 9 b., 4. OFS Praha 4 b., 5. OFS Olomouc 4 b., 6. OFS Beroun 2 b.

Výběr mladší přípravky OFS Klatovy skončil druhý v krajském finále 2018.
Fotbalové přípravky OFS Klatovy získaly medaile